| caattyi a întrebat:

Bună

Rog mai multe raspunsuri

Cu toţii ştim de pastila escapelle

Deci,dupa un contact sexual, din greseala a ejaculat in mine, a doua zi, dupa aprx 24 de ore, am luat aceasta pastila

Trecuse vreo 5 zile, şi mi-a început ca un fel de menstruaţie ce a ţinut vreo 4 zile, dar nu cred sa fi fost menstruatie pentru ca trebuia sa mi se inceapa pe 9-10aprilie,dar atunci era undeva 29-30martie

Deci.dupa aceea...nu am avut menstr., adica nu mi sa început nici acum

Poate fi oare un efect al pastilei, sau merge vorba de ceea ca am ramas insarcinata?

Inca ceva...acum ceva timp, vreo 3 zile, am niste dureri in burta...ce o fi?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai prezentat toate informatile strict necesare pentru a se putea efectua o analizare obiectiva se pot formula doar simple parerei sau presupuneri subiective. Ar fi necesare datele privind ziua in care a inceput ultima menstruatie, care este tipul si lungimea ciclului menstrual si de asemenea data la care a fost intretinul sexul cu probleme. Daca vei prezenta informatiile solicitate, probabil vei primi si un RASPUNS care sa fie cert si probabil catusi de cat.....corect. Multa sanatate!

| caattyi explică (pentru corbulalbrosu):

Menstruaţia s-a început pe 7 martie şi s-a terminat undeva pe 11-12
Actul sexual a avut loc pe 16

| corbulalbrosu a răspuns (pentru caattyi):

Chiar daca nu ai precizat lungimea ciclului si nici tipul acestuia, totusi mi-ai confirmat prin acest raspuns ceea ce am si presupus si anume ca sexul fiind intretinut in a 9-a zi a ciclului menstrual a avut loc efectiv inainte de a incepe PERIOADA FERTILA a ciclului respectiv. Rezulta ca sexul ''buclucas'' a fost intretinut in perioada zilelor de infertilitate relativa adica intr-un moment in care chiar daca sperma a fost ejaculata in vagin, atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina a fost foarte mica spre imposibila. Chiar daca folosirea pastilei contraceptive Escapelle a fost INUTILA si ''otravirea'' organismului s-a facut absolut FARA ROST, iti poate oferi o garantie in plus/sigura ca in uterul tau NU poate exista o sarcina in asemenea conditii. Celelalte aspect care vor ape si se vor manifesta in viitor, nu mai are rost sa le amintin sau dezbatem fiindca este cu totul tardiv. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar efectul pastilei este, nu o mai lua incearca sa folosesti prezervativ.

| LarissaLary189 a răspuns:

Ai avut sangerari din cauza pastilei..nu e vorba sa fii gravida, dar preventiv fa un test de sarcina cu prima urina de dimineata la 21 de zile dupa ce ai facut sex. Succes