| ConstantineDan a întrebat:

Am o problema. M am indragostit de o fata, ea de mine, timp de 4 luni totu a fost frumos. Iubire chestii. DUpa am fost nevoit sa plec in SUA pentru doar 4 luni, si ea a zis ca ma astapta. Ea a plecat sa munceasca la Vama Veche. Dupa 2 luni a inceput sa devina distanta si usor usor a zis ca s o stins si ca nu ma mai iubeste. Am fost devastat... prin intermediul altor persoane o zis ca vrea sa se bucure de viata si vrea sa fie singura. Intr o luna ma intorc in tara, iar intrebarea mea ar fi daca ma intorc la ea pot sa o fac sa ma iubeasca din nou? Am impresia ca mai toti ia bagat chestii in cap ca relatiile la distanta nu rezista. Vreau doar sa stiu daca mai are rostu sa lupt pentru ea sau sa incerc sa trec mai departe?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatiile la distanta functioneaza doar atunci si numai atunci cand ambii parteneri sunt de la inceput foarte foarte apropiati, cand se iubesc cu adevarat din tot sufletul.Aceste sentimente se simt clar, nici unul din ei nu sta in dubii ca celalalt l-ar putea insela sau abandona.Nu au cum sa functioneze relatiile la distanta in care se stie sau s-a vazut ca apropierea dintre parteneri nu a fost una destul de puternica, sau atunci cand vezi clar (sau iti dai seama)ca nu poti avea incredere totala in celalalt partener.De obicei cand unul dintre parteneri pleaca departe, celalalt il asteapta rabdator si increzator ca se vor intalni din nou si vor continua ceea ce au inceput, dar cum am mai spus asta functioneaza doar in cazul in care cei doi au fost foarte foarte apropiati si s-au iubit foarte mult de cand s-au cunoscut.Si nu conteaza cat timp a durat relatia inainte de a pleca unul din ei departe, poate sa fie doar si o relatie de cateva luni, totul tine de apropierea si de iubirea dintre voi...

| VsM a răspuns:

Salut frate eu am 17 ani si la fel mi s-a intamplat si mie, eu stau in Bucuresti si iubita mea a plecat cu parintii in Anglia acum 4 zile si eu eram cu ea impreuna de 5 luni, ea tot imi spunea ca nimic si nimeni nu o sa intervina intre noi si acum 2 zile am primit un telefon... Care avea sa faca noapte din zi... Mi.a spus ca ma iubeste dar ar trebui sa ne oprim aici deoarece suferim amandoi ca relatiile la distanta nu tin, de 2 zile nu pot dormii + ca acum sunt cu impreuna cu prietena ei, si ma tot gandesc la ea. Dar ea acum acolo are pe altcineva intelegi? La fel ca tine sunt si eu sub distrus, devastat dar usor usor voi trece peste incearca si tu

| ConstantineDan explică (pentru VsM):

Faza e ca eu nu am cu cine sa ma iau aici in SUA pentru ca stiu ca intr o luna ma intorc acasa, si as vrea sa repar lucrurile. Chiar daca ea are pe cineva acolo in Vama, nu poate sa mai pastreze legatura cu omu respectiv pentru ca trebuie sa se intoarca acasa (in Bacau). Dupa ce se intoarce ea acasa ajung si eu dupa o sapamana si mi incerc din nou norocu.