| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți, mai poate fi considerată o persoana virgină dacă a avut mai multe contacte sexuale, in speță 4, dar toate din obligație și primul chiar cu bătaie? Ce părere aveți? O sa detaliez mai jos.
Ideea e in felul următor, in urma cu vreo 2 ani am cunoscut o fată, atunci avea 14, eu 17, nu prea a ținut relația, era cam mică pentru mine, ziceam in capul meu, și nu credeam că ea chiar tine la mine. Faza e că acum suntem din nou împreună, dar ea a trecut prin niste chestii, și oarecum din cauza mea. Adică, a avut un băiat, tot de vârsta mea care și-a bătut joc de ea efectiv, într-un mod destul de barbar. Ea tot timpul a ținut la mine, și se gândea numai la mine când era cu el(ieșeam seara cu mașina și tot timpul ii vedeam sclipirea din ochi), eu plecasem de lângă ea atunci, cam fara să îi spun nimic, dar aveam de gând să mă întorc, probabil și de asta a cazut in brațele lui și a prostit-o așa ușor. S-a întâmplat de 4 ori, din ce îmi povestea ea plângând, iar următoarele 3 pe motivul: Dacă n-o facem, te fac de rușine...ea fiind foarte credincioasă, mă gândesc că îi era teamă, nu știu. Îmi povestea că el nici măcar nu a văzut-o goală de tot, gen tot cu bluza și așa, adica doar sa bage puța și atât.
Problema e la mine, puțin, o înțeleg și pe ea, dar au fost 4 dați, nu una singură.Nu pot înțelege de ce n-a vorbit atunci, adică, când era cu el și mi-a zis că așa, o zicea destul de deschisă, nu-mi dădea impresia că ar fi fost ceva rău. Eu tot timpul mi-am tinut-o aproape, îi dădeam și niște "teste" când era cu el, și chiar ținea la mine și atunci. E prima mea prietena, și mi-aș cam dori sa fie și ultima, dar aici intervine problema, ce ziceți, oare as putea sa ii șterg tot și să fiu eu primul pentru ea? Îmi tot spune că ea cu mine și-a imaginat prima ei noapte, ce-i drept și eu, tot cu ea, oare voi putea să o iau de la 0? Ca și când nu a fost nimic? Îmi imaginez că e foarte greu, dar ea și-a dorit tot timpul sa o facă cu cineva care o înțelege, înainte, și cred că și acum, ii era teamă de asta...și voiam să fiu eu persoana aia și să mă povestească frumos peste ani, adică nu ca majoritatea din ziua de azi care își pierd virginitatea la 14-15 ani. Zic, mă gândesc inclusiv la o himenoplastie încurând. Ce ziceți?
Mulțumesc pentru răbdare!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Virginitattea se duce de la prima partida de sex, dec fata nu mai este virgina de cativa ani buni, de cand a avut prima partida sexuala.
Cat priveste sexul cu forta, se cheama viol si este proasta ca a acceptat sa stea asa, fara sa mearga la politie si sa declare violul.
Nu m-ar mira sa fii luat si vreo boala cu transmitere sexuala, de aceea o sfatuiesc sa mearga de urgenta la medic sa-si faca niste analize medicale, inainte ca voi sa aveti sex.
Himenoplastia nu-si are rostul, daca ea vrea sa aiba sex cu tine... de ce sa o supui unei interventii chirurgicale, ca apoi sa o dezvirgienzi tu?
Ce sens are sa o coasa, ca sa o rupi tu din nou?!
Sincer, nu vad de ce!

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu, nu mai e virgină, şi dacă îţi pasă de asta atât de tare, cel mai bine e sa o laşi în pace. Cu siguranţă va găsi un băiat să o respecte şi să o iubească, cu tot cu alegerile greşite din trecutul ei. Faptul că te gândeşti la himenoplastie e absolut stupid, nici nu mai spun de ce.

| Pool77 a răspuns:

Sper ca nu mai exista alti baieti ca tine.
P.S Astept fetitele sa-mi sara-n cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-a luat-o altul bravo, si un prieten de a meu a facut exact acelasi lucru dupã s-a trezit ca i-a dat papucii
Acum e momentul tau si fetele astea mai ales tinere mint din Cale afarã.
Ea vorbeste de el când e cu tine, pãi poti sa ii dai cu vant, dupa ce o dezvirginezi tu a 5 oara laughing

| Romanul86 a răspuns:

Deci, fata îți spune secretele ei își deschide sufletul către tine și tu... o vrei virgină. Tu vrei virgine sau să te iubească? Maturizează-te. Las-o în pace dacă nu o iubești!

| DisneyGirl a răspuns:

Pe tine de fapt te deranjează o pielita? Ca la o adică cam asta reprezinta himenul. Te înțeleg, poate fi o oarecare frustrare ca nu ai fost tu primul, dar dacă tu ții la ea și ea ține la tine, mai contează ce și cum a făcut în trecut? Iubește-o asa cum ea. Gândește-te că va face dragoste (nu sex) cu tine trup și suflet. Te iubește pe tine, nu pe el. Preferai sa fie virgina și sa nu simți nimic pentru ea?