| any007 a întrebat:

Stiu ca o sa sune ciudat dar,... mi-am dorit fff mult un prieten "ca un print din poveste"(primul meu prieten.desi am 18ani)...si dorinta mi s-a implinit, am cunoscut pe cineva care tine f mult la mine si mi-o arata... dar tot nu ma simt "grozav"... Ce am? oare nu simt altceva pentru el decat prietenie? mi se pare ceva "ciudat" sa il sarut...trece cu timpul? ma gandesc ca am nevoie de timp sa il cunosc mai bine...il cine de doar 3 zile...si cu toate astea il vad f atasat de mine...este doar o parere?, mi-e f teama de a nu suferi daca ceva nu iese bine, si asta crd ca o ca il indeperteze cu timpul... poate ca la toate astea se mai adauga si faptul ca tin deja la o alta persoana care mi-a spus de la bun inceput ca nu vrea o relatie...Va rog sa ma ajutati sa imi clarific sentimentele...mersi

Răspuns Câştigător
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Ce pot sa spun...am impresia ca esti in situatia in care esti cu cineva doar de dragul de a fi. Este posibil sa te minti chiar pe tine insuti, fara sa iti dai seama. Daca tie ti se pare ca e o relatie bazata pe prietenie, acorda-i ceva timp baiatului de care ne spui, pentru ca e pacat sa sufere, deoarece, din spusele tale, pare intr-adevar sa tina la tine!

In legatura cu baiatul acela care te-a refuzat...stiu cum e... poate fi intr-adevar ca o piatra pe inima de care e foarte greu sa scapi. Sentimentele pentru acel baiat nu poti sa ti le schimbi cu una cu doua, desi te-a refuzat. Iti spun din experienta ca timpul le rezolva pe toate!
Cum spuneam, mai acorda-i ceva timp actualului prieten, s-ar putea sa fie adevarat zicala "Foamea vine mancand", in cazul tau, dragostea poate veni cu timpul. Stiu o situatie tot de acest gen, in care fata s-a despartit de baiat pentru ca nu era foarte sigura de sentimentele ei si nu i-a acordat destul timp si dupa un timp a inceput sa il iubeasca foarte mult, iar el deja nu se mai uita la ea.

Sa nu faci aceeasi greseala!
Numai bine!

6 răspunsuri:
| Pufulete666 a răspuns:

E clar ca u ti la cel ce te-a refuzat, poate si pentru ca intotdeauna iti doresti cea ce nu poti avea, din moment ce ai fost refuzata de aceea persoana eu te sfatuiesc sa-i acorzi timp actualului astfel incat sa te obisnuiesti cu el si sa-l uitzi pe celalalt, ataseaza-te de acea persoana si timpul le va vindeca pe toate.
Mult noroc in continuare si sper ca actualul tine cu adevarat la tine si nu vrea numai altceva, avand in vedere ca u ai 18 ani.
Mult noroc si sa fi iubita :*!

| Rose_2860 a răspuns:

Din ce spui u cu siguranta nu e iubire! Poate iubesti un o alta persbig grin

| daminushh a răspuns:

1.Nu cred ca pot sau putem sa te ajutam sa-ti clarifici sentimentele.clar asta o faci tu!
2.Il cunosti doar de 3 zile(asa am inleles:-s).deci incearca sa fii cat mai calma si sa fii tu insuti.nu fi stresata de ce s`ar putea intampla in viitor.ca ai sa suferi sau ca o sal indepartez nu stiu cum.
3. Spor cu prietenul tau .Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic ca ai avut la 18.
happyNu noi trebuie sa te ajutam sa iti clarifici sentimentele. tu sghappy
Pune'te pe scaun si pune in balanta tothappy atunci iti vei da seama sg ce sa faci
baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 3 zile?! Stai sa vezi cand o sa-si arate adevarata fata, sa mai zici tu ce-i aia iubire~.

| exicodili a răspuns:

Situatia consta in felul urmator... tie iti place de cineva care nu te place si respectiv cineva care te place nu-ti place tie...asta e legea vietii cea mai frecvent intalnita...nu te gandi la faptul ca o sa suferi sau cum vor derula evenimentele...nu te gandi la viitor ci traieste in prezent... ce va fi va fi si gata...insa persoana care te place sigur ca o placi si tu pe ea macar catusi de putin, caci daca era sa-ti fie categoric neplacuta era sa-i dai demult papucii. Daca el nu si-ar manifesta atat de mult dragostea in adresa ta sa vezi cum ti-e ti s-ar trezi instinctul pentru el... Sfatul meu e sa stai fara el vreo cateva zile fara sa va vedeti si fara sa vorbiti si o sa vezi daca iti lipseste sau nu, daca da atunci sigur trebuie sa fiti impreuna, iar daca te simti mai bine fara el atunci ar fi bine sa-i zici adio.si nu te gandi ce va simti el, gandeste-te la tine si la sentimentele tale...Nu-ti place atunci zii adio...si traieste-ti viata din plin...asa e viata, se mai intampla :-)