| anonim16121 a întrebat:

ce prezervativ s-ar potrivi la circumferința de 103mm?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca prezervativul montat pe penis sa stea perfect intins si nemiscat pe intreaga durata a actului sexual, acesta trebuie sa aiba largimea, adica perimetrul putin mai mic decat al penisului pe care urmeaza sa fie montat. Valoarea latimii aplatizate in mm a inelului de cauciuc de la capatul prezervativului va trebui sa fie cu circa 5 unitati mai mic decat circumferinta aplatizata a penisului dupa cum urmeaza : 103 mm : 2 = 51-52 mm; reiese ca marimea prezervativului potrivit pe acel penis va fi 51/52 mm - 5 mm = 46/47 mm. In cazul in care marimea prezervativului este specificata printrun numar. Daca marimea prezervativului este specificata prin litere in acel caz este posibil ca marimea corespunzatoare sa fie cea notata cu litera ''S'' sau ''M'' (se face prin incercari succesive). De ajutor poate fi tubul gol pe care este infasurata hartia igienica asa cum este prezentat in materialul : https://adevarul.ro/......index.html
Multa sanatate!

| GdX a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ce sa faci si tu. Ai intrat pe link-ul pus de mine. Ai copiat text ai pus si link-ul. Bravo nene. Asa ne furam raspunsurile si luam si fundita.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru GdX):

Initial n-am avut intentia sa raspund acestei obranicii privind ''furtul'' de care sunt acuzat, dar indivizii de ''teapa ta'' merita sa fie totusi atentionati ca ar fi cazul sa-si analizeze atat comportamentul cat si valoarea nivelului ''intelectual''. Si in cazul tau este actuala si se potriveste perfect maxima :,, Daca taceai filozof ramaneai'' conform enuntului filozofului antic Boethius rolling on the floor nu-i asa? Sunt convins ca habar nu ai despre ce si cine este vorba. laughing Prima oara priveste DATA la care a fost transmis raspunsul la intrebarea postata : https://:///...-cum-spun/
Sper ca nu vei avea neobrazarea de a ma acuza ca si urmatorul raspuns este copiat dupa una dintre lucrarile tale rolling on the floor rolling on the floor
în 9 Februarie | corbulalbrosu a răspuns:
Prezervativele la fel ca si hainele sau pantofii, sunt fabricati pe marimi diferite pentru a se potrivi si sta perfect intins si nemiscat atat pe un penis mai subtirel cu circumferinta sub 10 cm, dar sa poata fi montat si pe un penis de grosime medie cu circumferinta de 12-14 cm sau un penis gros sau foarte gros cu circumferinta de 16-18 cm. In concluzie trebuie sa stii cat ii este de gros penisul prietenului/iubitului tau, pentru a sti ce marime trebuie sa sa ceri, sa aiba prezrervativul. Insa daca urmeaza ca prezervativul sa fie folosit in alt scop, (ornare, bomba cu apa, prastie, etc.) atunci nu mai are nici-o importanta marimea si ca atare poti sa cumperi prezervative de orice marime de la ''S"" la ''XXL'' sau de la marimea 43 la 64. Prebuie sa-i spui farmacistei marimea dorita; de ex prezervativ mediu 51-53 sau ''L'' in acest caz. Succes!
M-am hotarat sa intervin doar pentru a te atentiona ca pe viitor sa nu mai mananci rahat nemestecat privind un posibil copy-paste. rolling on the floor

| GdX a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar recunosc ca am cautat pe net si i-am dat link-ul. In fine nu asta conteaza, pana la urma e un site. Din cate inteleg, tu ai mai dat acelasi raspuns acum jumatate de an, eh, nu am mai intrat de doi ani aici so...nu stau sa caut raspunsurle date anteriori. Si totusi care este teapa mea?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Poate te ajuta informatiile astea: https://adevarul.ro/......index.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred ca ai dori sa afli care este parerea mea in privinta celor care au un asemenea caracter josnic si infect care prima data acuza si ''arunca cu piatra'' inainte de a judeca, fara a avea vreo dovada. Probabil ca ti-as putea fi bunic si acest lucru mi-a mai temperat atat pornirile ''extremiste'' cat si supararea. Probabil ca acel raspuns l-am transmis in ultimii 5-6 ani de ZECI DE ORI cu unele mici modificari, dar raspunsul respectiv este o formulate proprie, de-a mea, marca inregistrata, asta doar asa ca s-o stii si tu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Initial n-am avut intentia sa raspund acestei obranicii privind ''furtul'' de care sunt acuzat, dar indivizii de ''teapa ta'' merita sa fie totusi atentionati ca ar fi cazul sa-si analizeze atat comportamentul cat si valoarea nivelului ''intelectual''. Si in cazul tau este actuala si se potriveste perfect maxima :,, Daca taceai filozof ramaneai'' conform enuntului filozofului antic Boethius =)) nu-i asa? Sunt convins ca habar nu ai despre ce si cine este vorba. :)) Prima oara priveste DATA la care a fost transmis raspunsul la intrebarea postata : https://www.tpu.ro/......-cum-spun/
Sper ca nu vei avea neobrazarea de a ma acuza ca si urmatorul raspuns este copiat dupa una dintre lucrarile tale =)) =))
în 9 Februarie | corbulalbrosu a răspuns:
Prezervativele la fel ca si hainele sau pantofii, sunt fabricati pe marimi diferite pentru a se potrivi si sta perfect intins si nemiscat atat pe un penis mai subtirel cu circumferinta sub 10 cm, dar sa poata fi montat si pe un penis de grosime medie cu circumferinta de 12-14 cm sau un penis gros sau foarte gros cu circumferinta de 16-18 cm. In concluzie trebuie sa stii cat ii este de gtos penisul prietenului/iubitului tau, pentru a sti ce marime trebuie sa sa ceri, sa aiba prezrervativul. Insa daca urmeaza ca prezervativul sa fie folosit in alt scop, (ornare, bomba cu apa, prastie, etc.) atunci nu mai are nici-o importanta marimea si ca atare poti sa cumperi prezervative de orice marime de la ''S"" la ''XXL'' sau de la marimea 43 la 64. Prebuie sa-i spui farmacistei marimea dorita; de ex prezervativ mediu 51-53 sau ''L'' in acest caz. Succes!
M-am hotarat sa intervin doar pentru a te atentiona ca pe viitor sa nu mai mananci rahat nemestecat privind un posibil copy-paste. =))