| Pufulika a întrebat:

Comentati va rog, ce este dragostea?

Răspuns Câştigător
| papusika97 a răspuns:

Dragostea este singurul joc de 2 persoane in care ambele pot sa castige este singurul sentiment care te face fericit in orice clipa care te face sa te simti iubit apreciat respectat ea niciodata nu te dezamageste si trebuie sa ai incredere in dragoste fiindca ea e alaturi de tine in orice moment e sentimentul pe care il gasesti in pesoanele care te iubesc si te apreciaza dragostea nu judeca nu raneste doar oameni ranesc... sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna
Hmmm draga mea.nu stiu daca ceea ce voi scrie se poate numi definitie dar am sa incerc. dragostea se simte.este forta aceea ce te impige spre persoana pentru care o simti,e sentimentul care te face sa iti doresti ca in fiecare clipa sa ii simti magaierile,suflarea,saruturile,este sentimentul care te face sa ai incredere deplinca in persoana respectiva,sa ii doresti tot binele,sa nu simti nevoia sa ceri sa ti se dovedeasca ceva,sa fi implinit si cel mai fericit, sa crezi in minuni, sa faci orice fel de compromisuri.si cel mai important este ca atunci cand iubesti sa nu iti pese daca pierzi ceva si sa te gandesti doar la ceea ce ai castigat
"dragostea inseamna sa nu simti niciodata nevoia sa spui IMI PARE RAU "(LOVE STORY)
crede.ma ce ste cel mai frumos sentiment pe care il poti avea (si aici vorbesc despre iubirea dintre un baiat si o fata pentru ca asa dragostea insemna tot ceea c evezi cu ochii si nu numai; toata lumea isi iubeste parintii fratii prietenii etc.)
bafta
pupici

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,
nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,
nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.
(っ◕‿◕)っ ♥

| LordRing a răspuns:

Dragostea este un sentiment ce nu se poate descrie in cuvinte!tongue

| LordRing a răspuns:

Dragostea este un sentiment ce nu se poate descrie in cuvinte.

| Ali191 a răspuns:

Dragostea e totul!