| Omega1 a întrebat:

Am 14 ani si am vazut in curtea liceului o fata cu un an mai mare ca mine si nu stiu cum sa intru in vorba cu ea, inca nu mi-a acceptat cererea pe facebook.Sunt o fire timida.
Decat sa comentati gen:"Ai 14 ani lasa dragostea"mai bine nu mai comentati.
Multumesc. Funda!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Nu prea ai face o impresie buna sa te duci direct la ea si sa vorbesti cu ea. Mai intai vezi daca-i cunosti prietenii. Strangeti-va si voi pe la scoala intr-un grup si vorbiti. Asa, poti sa vorbesti cu ea dupa aceea fara sa pari vreun obsedat. Mai tarziu, cum iti e norocul, daca reusesti sa legi cateva vorbe cu ea, incearca sa-i fii o companie placuta. Impartasiti-va hobby-urile, fa-o sa rada. Pe parcurs, apropie-te de ea si spune-i ca o placi.

5 răspunsuri:
| aclean a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea direct. Daca nu poti vorbii cu ea, atunci degeaba speri tu sa fii cu ea, Vezi ce aveti in comun, si spune-i ca vrei..sa-ti faci prieteni..sa-i mai cunosti si pe altii. Gasesti tu ceva, sa subiecte sunt cu tona.

| Omega1 explică (pentru aclean):

Ideea e ca nu stiu cu ce sa intru in vorba.Cum sa o abordez.Si ea este o fire mai retrasa din cate am observat.

| Azµre a răspuns:

Pune mâna și vorbește cu ea, bună eu sunt x pe tine cum te cheamă.
Găsești să vorbești ceva cu ea!

| Miky1 a răspuns:

Nu ai cum sa o tii langa tine, chiar daca te bagi pe ea! Radical nu! Ea vrea altceva, nu un copil.

| andreeamihele a răspuns:

Vorbeste cu ea si gaseste subiectele care o intereseaza, asa ii va placea sa stea cat mai mult cu tine si iti va acorda timp si atentie, daca ii vorbesti frumos si diplomat [ ceea ce adora orice fata ] ai sanse enorme sa o obtii. Stai linistit, in dragoste varsta nu conteaza, conteaza ceea ce simti pentru persoana respectiva. Cunosc atatia baietii care au relatii cu fete mai mari decat ei. Bafta si. asculta-mi sfatul, te va ajuta cu siguranta. happy