| alex199219 a întrebat:

Conteaza marimea penisului pentru fete?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orgasm femei procente
locul 1 sex oral 70/80%
locul 2 vibratorul 60/70%
sex prin penetrare 20/30%
deci in concluzie stimularea clitorisului conteaza ceea ce nu stimulezi cand penetrezi, sexul oral este cel mai bun pentru orgasm si vibratorul

| mihai69 a răspuns:

De ce? fetele nu au penis?!?

Răspuns utilizator avertizat
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Tineri fiind, este foarte usor sa fim influentati de catre TV sau presa, in general. Atat la TV, cat si pe internet putem gasi o gramada de chestiuni pornografice si problema este ca, in timp ce ne uitam pe diverse site-uri, inconstient ne setam asteptari nerealiste in ceea ce ne priveste pe noi, dar si partenerii nostri. Ideea este ca ajungem sa avem o imagine distorsionata asupra ideii unei relatii ceea ce ne va afecta legaturile din realitatea in care traim.TV-ul transmite mesajul ca toata lumea face sex extrem de des. Realitatea este insa alta. Numarul de contacte sexuale difera de la persoana la persoana in functie de mai multi factori: oboseala, stres, daca exista sau nu un partener stabil, libidou etc; indiferent de imaginea promovata de presa, nu exista un anume standard in ceea ce priveste viata ta sexuala. Viata ta sexuala este ceva extrem de personal si diferita de la persoana la persoana. Ceea ce vedem la TV poate ca este perfect, dar trebuie sa intelegem ca nu este realist si deloc ancorat in realitatea noastra de zi cu zi.Cand te uiti la filme pe internet, vezi ct de mari le au aia, dar acele femei sunt extrem de pregatite si ''antrenate'', cat sa poata rezista la orice. O fata normala, poate avea dureeri ingrozitoare daca penisul partenerului este prea mare, lucru care va face din actul sexual un chin pentru amandoi. Deci mai bine e sa nu ai un penis atat de mare, dar nici unul mic. Bafta!