| MotoiAlexandru a întrebat:

cred ca am o problema grava. Deci totul a inceput 5 luni mai tarziu, cand am auzit termenul "nudism" am cautat "nudism" pe net si am dat la fotografii, acolo aparea si scene 18 + si a inceput sa mi se para ceva interesant, doar ca m-am obisnuit sa ma uit la poze cu femeii lesbiene, cu sex oral, etc.
Acum ma uit si pe PornHub, si de cand ma uit pe pornhub, numai vise erotice visez si fac "erectie nocturna". (Mentionez ca m-am oprit sa privesc dar m-am apucat iar) ajutati-ma! Va rog din tot sufletul, vreau sa scap de aceasta depedenta ( Am si 12 ani, stiu ca e o rusine)

Răspuns Câştigător
| Lorennn a răspuns:

Buna, te sfatuiesc sa te lasi pentru ca iti v-a afecta viata cum nici nu simti. Cu cat vizionezi mai multe filmulete cu atat creierul tau iti va cere mai mult si mai mult pana cand va fi o dependenta pentru tine. O dependenta care iti va strica modul de a interactiona cu persoanele din jur si iti va fi greu sa iti faci prietenii pentru ca vei fii izolat. Incearca sa faci altceva de exemplu cand simti ca vrei sa vizionezi astfel de filmulete uita-te la un film sau mananca ce iti place sau sa faci curat. Iesi afara cu familia, vorbeste mai mult cu mama ta. Etc. Insa lasa-te ca nu duce la bine crede-ma.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te vei oprii tu curand, cand parintii tai se vor uita la istoricul cautarilor tale pe internet si vor vedea clar unde te duci si ce privesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa gasesti altceva de facut. Alta activitate. Rusine nu este sa privesti, dar nu e deloc acceptabil varstei tale. Eu la 12 ani abia descopeream ce am in pantaloni, iar tu deja te uiti la tate si cur?

Incerca sa cauti alte activitati pentru varsta ta. Iesi in oras cu prietenii, mergi in parc cu trotineta, rolele, bicicleta. Nu stiu daca a nins la tine, dar la mine inca nu a nins.

Problema este la tine, iar atunci cand simti nevoia sa privesti spune doar NU ( in gand ). Nu exista nu pot. Exista doar "nu vreau".

| eugeniu2020 a răspuns:

Asta e

| AndradaGogan a răspuns:

Te-ai uitat prea repede si ti s-au dereglat hormonii, trebuie sa te duci la doctor.