| bogdan171995 a întrebat:

Daca ma masturbez, aproape zilnic, dar fara sa ajung la un orgasm ci sa ma opresc inainte de a ejacula, pot patii ceva din punct de vedere al sanatatii? Un raspuns bun primeste funda

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbatul prea frecvent duce la diferite tipuri de impotenta. Tehnicile zen nu influenteaza acest lucru.

6 răspunsuri:
| corina8508 a răspuns:

De ce sa faci asta? uneori inteleg, mai vezi un film, mai vezi o fata, mai e ceva.dar de ce zilnic? in primul rand poti ajunge sa devii dependent iar cand vine momentul sa ai parte de un contact real sa nu mai reusesti sa te exciti. din punct de vedere al sanatatii nu prea cred, dar nu iti face bine. nu te avanta cu capul inainte fara motiv. ai grija happy

| Jameson a răspuns:

Iti explodeaza testiculele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,iti afecteaza organismul pe timp lung.Nu este bine sa faci asta pentru ca opresti procesul normal al organismului si cand vei dori sa ajungi la orgasm nu vei mai putea, deoarece sunt sanse sa ramai impotent.In timp, penisul tau nu va mai intra in erectie asa usor, dar de asemenea poti ramane si impotent daca faci asta destul de des.Deci,ai grijahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu absolut nimic

| Daiy a răspuns:

Nu ti se intampla nimic rau, ba din contra am citit undeva ca cica ajuta la sanatate si iti umbunatateste metabolismul etc etc...Deci fa`o frate chiar si din ora`n ora big grin

| NuTzuUu a răspuns:

Ii dau dreptate lu daiy am citit si eu undeva ca face bine la sanatatewinkingdai fara problemehappy