| AdySmekeruXXX a întrebat:

Daca o fata si-ar baga degetul de tot in vagin se poate dezvirgina?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dezvirginarea inseamna contact sexual cu un partener (sex vaginal, oral, anal, masturbare de catre partener sau a partenerului). Daca te referi la ruperea himenului (care nu este echivalenta cu dezvirginarea), de obicei himenul permite intrarea cu blandete a unui deget fara sa se rupa. Deoarece himenul se afla exact la intrarea in vagin, nu conteaza adancimea introducerii degetului, fiindca himenul este depsit dupa o introducere de 5 mm, iar restul nu mai conteaza.

| Kei a răspuns (pentru Brigaela):

Nu se afla la intratea in vagin lol. Gandeste-te ca, daca era acolo unde spuneai tu, azi toate fetele care folosesc tampoane ob nu mai erau virgine. Himenul se afla ceva mai sus, nu fix la intrarea in vagin, cum spui tu.

| greece12 a răspuns (pentru Kei):

Postarea ta starneste si rasul si plansul, e pe cat de naiva, pe atat de tragica!
Informeaza-te, ca te faci de rasul lumii:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Himen
http://www.csid.ro/sex/afla-totul-despre-himen-4596556/
Te anunt ca himenul se afla la CEL MULT 5 mm de la intrarea in vagin,mai exact separa vaginul de vulva,fiind pozitionat exact la intrarea in vagin.
Si ca sa stii cat de mare e gafa ta,afla ca @Brigaela,pe care te-ai gandit tu sa o contrazici,este medic, cu ani multi de experienta si practica medicala la activ, ale carei sfaturi si raspunsuri sunt de necontestat!
Oricum, banuiesc c-o sa-ti raspunda si singura, impietrita inca de ignoranta ta!

| Brigaela a răspuns (pentru Kei):

Himenul este exact la intrarea in vagin, ca us unei case. Uita-te in orice atlas de anatomie inainte de asustine tampenii. Orificiul himenal care permite iesirea sangelui si asecretiilor vaginale permite, evident, intrarea unui OB mini. Tu n-ai nici o idee de anatomie, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Bun, n-am de gand sa ma cert cu tine.
Am doar o intrebare: de ce ai folosit un astfel de limbaj ca sa mi te adresezi? Lamureste-ma, ca nu inteleg.
Felul in care mi te-ai adresat, nu are absolut nicio explicatie.
Adica cum, daca Brigaela, este medic "cu ani multi de experienta si practica medicala la activ, ale carei sfaturi si raspunsuri sunt de necontestat", inseamna ca nu am dreptul sa o contrazic, sa imi impun punctul de vedere DOAR pentru ca este specializata intr-un domeniu anume?
Adica daca o persoana anume nu poate sa greseasca DOAR pentru ca este specializata intr-un anume domeniu, cu multi ani de experienta si practica? Cum vine asta?!
Obesrvi ca nu are niciun sens ce spui?
Cand omul greseste, ii explici unde si de ce a gresit, nu incepi sa te comporti ca pe mahala, cum ai facut tu. I-am adus vreo insulta Brigaelei in raspunsul meu? Nu. Atunci tu de ce o faci? Te rog explica detaliat, ca sa inteleg si eu, ca sunt ignorant, dupa cum ai spus si tu.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Bun,n-am de gand sa ma cert cu tine".
Ok,atunci care ar fi sensul acestui replay?

"Am doar o intrebare:de ce ai folosit un astfel de limbaj ca sa mi te adresezi? Lamureste-ma ca nu inteleg."
Nu vad vreo jignire undeva,nu am folosit vreo expresie obscena sau compromitatoare si nu-mi sta in obicei sa folosesc asa ceva.

"Felul in care mi te-ai adresat nu are absolut nici o explicatie"
Tu,daca ai auzi pe cineva sa sustina ca pamantul e patrat,cum ai reactiona?

"Adica cum, daca Brigaela, este medic "cu ani multi de experienta si practica medicala la activ, ale carei sfaturi si raspunsuri sunt de necontestat", inseamna ca nu am dreptul sa o contrazic, sa imi impun punctul de vedere DOAR pentru ca este specializata intr-un domeniu anume?"
O poti contrazice doar daca ai mania contrazicerii, in domeniul de fata cel mult poti intreba "ce se intampla totusi cu fetele care poarta ob-uri", nu sa vii sa-i declari ca GRESESTE, fara nici un dubiu!

"Adica daca o persoana anume nu poate sa greseasca DOAR pentru ca este specializata intr-un anume domeniu, cu multi ani de experienta si practica? Cum vine asta?!"
N-o sa stau sa explic aici competenta Brigaelei, demonstrata in peste 25 de mii de raspunsuri, ma uimeste incercarea ta incapatanata sa sustii in continuare ca ai dreptate, fara sa realizezi cam cati ani de studii necesita sa devii medic...Cam asa vine asta.

"Obesrvi ca nu are niciun sens ce spui?"
Intr-adevar, nu are nici un sens ceea ce spui.Btw,se scrie "observi".
Ai facut o greseala,refuzi sa o recunosti si incerci sa iesi cumva din asta,dar nu stii cum.

"Cand omul greseste, ii explici unde si de ce a gresit, nu incepi sa te comporti ca pe mahala, cum ai facut tu."
Cam cat timp ai sa calci printr-o mahala? Reciteste-mi putin raspunsul...

" I-am adus vreo insulta Brigaelei in raspunsul meu? Nu. Atunci tu de ce o faci? "
Intrebi si raspunzi singur/a,iar in raspunsul meu,nu vad nici o insulta (INSÚLTĂ, insulte, s. f. Cuvânt sau faptă injurioasă la adresa cuiva; ofensă, jignire, injurie. – Din fr. insulte.)
Arata-mi,te rog,care cuvant anume poate fi caracterizat "insulta",in raspunsul meu.

"Te rog explica detaliat, ca sa inteleg si eu, ca sunt ignorant, dupa cum ai spus si tu."
Tocmai am facut-o.

Si,ca sa inchei,inteleg ca te-a deranjat raspunsul meu,care in afara faptului ca iti explica foarte clar unde gresesti,iti atragea atentia ca te-ai repezit sa contrazici acolo unde nu incape asa ceva!
Replay-ul tau e o dovada ca refuzi sa-ti recunosti greseala si,mai mult,incerci sa-ti salvezi demnitatea,pe care crezi tu,am incercat eu sa ti-o subminez.
Toti oamenii gresesc si,in cazul de fata,tu ai gresit,iar reply-ul tau e o dovada simpla de incapatanare.
De ce te temi sa recunosti ca ai gresit,crezi ca te pune cineva la zid? Ai gresit,punct,se mai intampla,raspunsul meu nu continea un strop de rautate cum ai considerat tu,era eventual ironic la adresa ta, cert e ca personal, ma va amuza inca mult timp.
Ignoranta nu se numara printre pacatele strigatoare la cer, insa lipsa de respect si incapatanarea, da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Sincer, in locul tau i-as fi spus simplu sa puna in aplicare ce face avatarul lui! Era mai simplu si de scutea de un timp pierdut in care puteai sa iesi la plimbare!laughing

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte corect,in viata mea reala sunt mai mult decat practica,dar aici, raman la scopul pentru care mi-am facut cont, incerc sa ajut, dreptul asta il au toti!
Desi, de cate ori ii vedeam avatarul ma gandeam la ironia sortii!laughing

| justitiarul a răspuns (pentru greece12):

laughing Cata rabdare pe capul tau!

| greece12 a răspuns (pentru justitiarul):

Sunt plina de surprize, pana si pentru mine, uneori!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Permite-mi sa-ti explic eu mai pe scurt. In principiu, contrazici pe cineva care greseste (si atunci iti poti "impune si punctul de vedere"), nu daca gresesti tuwinking

| Geo17 a răspuns:

Stii p*m! rolling on the floor))))))))))

| NeneaGogu a răspuns:

Depinde care deget

| Maui a răspuns:

Daca nu a intrat nici-un trenulet in tunel, e virgina.