| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda ce vreti voi,, vot, oricee sad

Sa incep cu inceputul.
Am 13 ani jum. clasa a VII-a (7) si am o foarte mare problema.
Desi sunt baiat, sunt foarte atras de fete.
La varsta mea, am inceput de la 10 ani sa ma masturbez.
Dar,, nu stiu cum sa zic.
Am fete foarte (bunehee hee) sa zic asa in scoala, si mereu ma intreb cum s-ar masturba ele. Cand vad vreo fata sexy etc. in fata ochilor ma gandesc mereu,, oare fata asta se masturbeaza acasa,, Si nu stiu ce sa faac sa scap de dependeta asta, cateodata ma mai gandesc, ce bine ar fi pentru 10 minute sa fiu fata sa vad cum e sa ma masturbez, ca am auzit la fete se simt mult mai bine ca baietii cand se masturbeaza. Si nu stiu cum sa scap, mai visez cateodata la 1 saptamana noaptea cum sunt cu o fata si incep sa o masturbez. etc.

Prieteni am foarte buni, nu am prietena, dar mereu fata pe care o plac (am fost de 2 ori cu ea) ma gandesc " creca in fiecare zi se masturbeaza :X " si nu stiu ce sa mai facc, sa uit de asta.

NU zic asa ceva la parinti ca inca nu mi-au vorbit de problema. sexuale. si la prieteni mi-e jena.

Deci dau vot funda oricee, banihee hee, vott Vreau un user capabil sa imi vindece aceeasta "boala"

Pace.

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| RazvanGeorge a răspuns:

Nu inteleg care-i problema ca visez cu fete...ce-ai vrea sa visezi cu baieti? E normal la varsta asta sa inceapa sa iti placa fetele.dar mai usor cu fanteziile cu masturbatul mai bine gandeste-te cum ar fi sa ai o prietena cu care sa te plimbi.sa te saruti...si ATAT deocamdata. Succes si nu te mai gandi la prostiiwinking!

4 răspunsuri:
| Andr3Yush a răspuns:

Ai zis ca te masturbezi de la 10 ani? Deci singura rezolvare e sa te apuci de o fata de la 13 cati ai iar dupa sa o intrebi cum e masturbarea la fete. Dupa ce-ti va spune vei sti cum e si de cate ori trece o fata si te intrebi iti zici " Pai stai asa ca aia so simtit asa, asa se va simti si asta ca tot aia are in pantaloni". Sper sa ma fi inteles sau sa te fi ajutat.

| Jorah a răspuns:

Razvane fundawinking mersi a mers

| JustForFewSeconds a răspuns:

Pai chiar daca ma amuza un pic situatia ta... ceea ce nu e prea de ras vreau sa te sfatuiesc ca e prea devreme cu masturbarea! si vai de capu`meu la 13 ani te uiti dupa fete sexy? eu la varsta ta (chiar daca sunt fata) ma concentram asupra invatatului )in fine! Cand iti mai vine asta in minte incearca sa te gandesti mai bine la altceva, cum ar fi parintii tai, rudele(ca pana la urma nu ti-l poti imagina pe tatal tau masturbandu-se! nu? sau cine stie).Si pentru ca te gandesti prea mult la asta, de aceea ai vise d'asteabatting eyelashes
Evita tot ceea ce are continut explicit sexaul(reviste,filmulete pe net, filme erotice pe la tv)iar cand esti foarte excitat si simti ca nu mai rezisti iesi si ia o gura de aer. Sper sa iti fie de folos(si colac peste pupaza, gandeste-te ca e si un pacat enorm) straight face

| Jorah a răspuns (pentru JustForFewSeconds):

Mersi selena, nu e problema masturbarea mealaughing fac doar cand am chef faza era alta, dar in fine cred ca o sa tin cont de sfatu tau, dar de masturbare nu ma lasa sa usorwinking plus ca mai fumezhee hee si nu stiu daca influenteaza, Oricum vreau doar sa scap de visele alea cu fetele.