| fofosefu a întrebat:

de 2-3 ani ma confrunt cu o problema si aceea este masturbarea, recent am gasit o prietena dornica de sex. Erectia este buna dar problema este cu ejaculatul, nu reusesc nici dupa 3 ore + sa fac asta. Credeti ca este o problema? Daca da cum as putea scapa de acest lucru pentru ca ea ma tot intreaba dc nu pot ejacula. PS nu m-am mai masturbat de 1 saptamana si ceva dar sper sa pot gasi un raspuns

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai facut exces de masturbare si te-ai obisnuit cu un singur ritm de care esti dependent pentru a ejacula. Se rezolva cu timpul. Explica-i partenerei atle (e foarte frustrant pentru ea) si cu multa rabdare, intelepciune si iubire, veti trece peste problema asta in cateva luni

| fofosefu explică (pentru Brigaela):

Iti multumesc foarte mult astept de ceva timp un raspuns si chestia e cand ma masturbez ejaculez fara probleme in 10-15 minute

| Brigaela a răspuns (pentru fofosefu):

Exact, te-ai obisnuit cu ritmul tau si ejaculezi foarte repede dar numai in acel ritm. Orice schimbare a ritmului te face sa nu mai poti ejacula. Este foarte foarte repede daca la masturbare ejaculezi in 10-15 minute, inseamna ca nu exersezi deloc autocontrolul, ceea ce este exact scopul masturbarii.

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Da, eu cred ca e o problema. Si iti sugerez sa consulti un medic, apoi un psiholog. Bine, poti schimba si partenera...

Sanatate!