| NGNF a întrebat:

De aproape 2 ani m-am indragostit de un baiat dar problema este ca ma tot face ciudata etc. Adica celelalte fete din clasa se poate mai "feminin" sunt singura care se joaca jocuri pe pc (gamer) nu prea imi pasa cum ma imbrac, adica nu ma imbrac cu 100 haine pe saptamana (scoala noastra are o uniforma speciala, pur si simplu imi iau o camasa alba si uniforma), nu port fuste decat pantaloni si stau mai mult cu baietii pentru ca fetele sunt in "Bisericute" adica nu prea poti sa te imprietenesti cu ele decat cu un efort greu, mai am o problema ca sunt si mai perversa fata de celelalte fete si am sindromul clasei a 8-a (pentru cei care nu stiu termenul, adica poate chiar toti, inseamna ca, cred ca am super puteri si vorbesc mai ciudat).
Tin sa mentionez ca fac foarte multe glume si chiar daca are simtul umorului cateodata se supara cu toate ca incerc sa il fac sa nu mai fie asa suparacios, nu prea vorbeste cu mine, e singurul baiat din clasa care nu prea discuta cu mine, e mai fatalau ca sa zic asa.
Acum un an fara sa-i zic ceva mi-a zis ca nu ma place, mi-a mai spus odata, Dar de la inceputul anului nu ma mai facut ciudata.
Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pe scurt, tu esti prea baietoasa, el prea efeminat. Apeleaza la latura ta feminina, ce altceva? thinking
Dar eu iti spun ca nu merita efortul. Te simti atrasa de el pentru ca este diferit, insa o relatie cu el nu va merge, pentru ca trageti la carute diferite.

| neutrino a răspuns:

Ceea ce ai facut pana acum este suficient.

| 1Voineoska1 a răspuns:

Wow,complicata treaba. Si eu sunt la fel ca tine,mai baietoasa,nu prea port fuste si chestii si stau mai mult cu baietii decat cu fetele,fac glume si tot ce ai mentionat tu in intrebare,dar fiecare fata isi are ascunsa o latura feminina,doar ca a ta este ingropata mai mult si este mai greu de descoperit. De exemplu,eu la premiere m-am dus in rochie. Cand m-au vazut baietii au fost geva gen: "WOW,te-ai transformat in fetita peste noapte?!" Pentru ca ei nu ma vazusera niciodata in rochie si mi-au spus ca arat baine,chestii,chestii.Dar daca esti mai baietoasa, nu inseamna ca nu poti fii si "fata". Adica, cum ti-am spus si mai sus, si eu sunt baietoasa de felul meu, dar imi arat si latura feminina cand trebuie. Intelegi tuwinking Concluzia:Nu este rau sa fii mai baietoasa! Bafta!

| CheshireDeadCat a răspuns:

Băieţii preferă fetele de genul tău doar ca prietene, niciodată ca iubite. Eu cred că e o perioadă de trecere. Nu cred că merită să te mai strădui să-i faci lui pe plac, dacă ţi-a zis odată că nu te place, las-o baltă. Trebuie să fii mândră, nu să fugi după el.
În rest, uneori poţi să mai îmbraci o fustiţă, să încerci să fii mai gingaşă, o să îţi prindă bine. Jocuri la PC joacă şi fetele feminine, dar o ţin pentru ele big grin
Iar perversitatea e de obicei apreciată de băieţi doar când o păstrezi pentru momentele potrivite şi nu o arăţi vulgar, ci mai potrivit unei fete, deoarece între sexualitate şi perversiune sau vulgaritate este o mare diferenţă.
Oricum, succes ţie!
Pace!