| Luigi96 a întrebat:

De aproximativ 3 luni am o relatie cu o fata. La inceput totul a fost frumos, ca in orice relatie, iar mai nou de abia ne vorbim. Raspunde in cateva ore bune, de abia ne vedem. Am aflat ca vorbeste cu altii, ca prieteni. Nu stiu ce inseamna asta la ea dar am aflat ca la unul i-a spus sa ii mai scrie, le face complimente la altii, unuia i-a scris ea si asa mai departe. Faza e ca, mereu am fost sinceri unul cu altul dar simt ca ne-am indepartat sau mai mult ea de mine. De multe ori ma gandesc sa ma despart de ea. Voi ce ziceti sa fac? Ar fi bine sa ii spun ceea ce am scris si aici si sa-i spun ca daca mai face asa ne despartim? As avea mult mai multe de scris dar nu are rost momentan, lucrurile acestea sunt singurele care ma deranjeaza la ea.

8 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Daca dupa 3 luni ea a adoptat atitudinea asta fata de tine inseamna ca nu mai este interesata sa aiba o relatie cu tine. Si daca mai vorbeste cu altii e clar chiar daca vorbeste "ca si prieteni" asta inseamna ca acel prieten e un posibil iubit.

| Rux04 a răspuns:

Bună. De unde știi că vorbește cu ei ca prieteni? Eu cred ca nu. Dacă ar fi doar amici nu s-ar comporta în felul acesta. Te sfătuiesc să te desparți de ea.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vorbește cu alții atunci las-o să vorbească în continuare.
Ar trebui să pui punct relației, nu lăsa să te ia de fraier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate relatiile merg pefect prima data, pentru ca nu cunosti persoana indeajuns de bine iar cu timpul se poate sa te plictisesti, sa nu mai zic ca prima data nu prea esti asa atasat de tipa si tocmai asta tine relatia stransa, dar cu timpul te indragostesti si incepi sa actionezi slab in relatie, cand ar trebui tipa sa-si faca griji de tine si sa posteze intrebari, tu esti intr-o pozitie slaba deoarece pui intrebari si te gandesti cum sa faci relatia sa mearga. Nici nu trebuie sa-i spui ei, stie deja ca te gandesti la ea si de aia nici nu vorbeste prea mult cu tine.
Nici nu e de mirare ca s-a indepartat de tine pentru ca nu o supui la niste reguli care sa le respecte, iar daca tii le incalca sa nu mai vorbesti TU automat cu ea si sa te "desparti"; e vina ta ca s-a indepartat de tine;

Te gandesti sa te desparti de ea? Fa-o daca vrei. si nu mai cere pareri, daca vrei sa faci un lucru fa-l, nu ai nevoie de confirmarea noastra sa stii sigur ce ai de facut.

| Sofer a răspuns:

Macar ati facut sex? Poate isi doreste asta.

| Mosotti a răspuns:

Mai intrebi? Normal ca desparte-te, e clar ca nu te iubeste, altfel nu se comporta asa, si nici nu te va iubi vreodata, asta este, a vrut doar asa scurt sa se distreze, do it si cauta o alta care te va placea mult si pe care sa o placi si tu mult.

| Patronu1 a răspuns:

Relația voastră pare ceva de genu friends with benefits dacă ceri o părere din exterior. Depinde de tine dacă vrei sa rămână asa sau sa o abandonezi. Bafta!

| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit de tine...