| Marius009988 a întrebat:

Salut TPU,

Am inceput sa o plac pe colega mea cam de la inceputul lunii aprilie, insa imi era foarte rusine sa ii spun. Am inceput sa vorbim zilnic prin mesaje,sa imi fie alaturi,sa mergem impreuna la scoala, sa mergem impreuna acasa (ea ma ruga sa o conduc pana acasa),vorbeam zilnic iar sentimentele mele pentru ea au devenit foarte mari. Ea ma cunoaste foarte bine, la fel si eu, simt ca este sufletul meu pereche, insa totul a luat o intorsatura cand, in urma cu aproximativ o luna a intrat intr-o relatie cu un baiat din scoala, intre timp noi am mai vorbit, deoarece pe parcursul acestei luni s-au mai certat, ea m-a chemat cu ea intr-o seara sa mergem doar noi 2 la un concert, insa s-au impacat din nou iar planurile au picat. De 2 saptamani nu mi-a scris niciun mesaj, la mesajele mele raspunde foarte greu si foarte sec. In aceasta relatie de o luna ei s-au despartit de 3 ori. Credeti ca este o relatie serioasa? Credeti ca dupa ce se despart voi avea o sansa cu ea? O iubesc enorm si vreau sa fiu cu ea. In aceasta luna nu o sa ne vedem, ne vedem doar la scoala pentru ca suntem colegi, ar trebui sa ii mai scriu din cand in cand sau sa o las pe ea sa-mi scrie dupa ce se despart si vrea sa revina la mine? Va multumesc enorm

6 răspunsuri:
| ionur a răspuns:

O sa se mai despartă de el 10000000000% și o sa se culce tine 10000000000000%%%% ai sa vezi și după se despre de tine și se culca cu alți. Ai sa vezi.

| Daz01 a răspuns:

Din ce ai relatat se pare că doar tu ai sentimente de iubire pentru ea și doar tu o vezi ca pe o iubită. Prin faptul că este apropiată de tine denotă doar un prietenie din partea ei. Eu cred că dacă fata asta simțea ceva mai mult pentru tine, așa cum simți tu pentru ea, cu siguranță că până acum erați deja un cuplu. Sentimentele nu le poți controla, dar măcar nu-ți mai face rău singur mințindu-te că ea simte la fel pentru tine. Treci peste și mergi mai departe pentru că ăsta este un refuz evident din partea ei. Succes.

| Ilincoana a răspuns:

Fata se simte impotmolita. Faptul ca a avut incredere in tine sa o conduci acasa, sa se sprijine de tine si sa petreceti mult timp impreuna inseamna ca tine la tine foarte mult indiferent de situatie. Chiar daca e impreuna cu tipul asta, ea tine la tine si sunt sigura ca se gandeste la tine destul de des. Faptul ca pe tine te cheama cand are probleme cu el inseamna ca este indecisa si ca tu ii esti gura de aer curat. Probabil te place, dar nu cum il place pe el. Este complicat sa iti explic. Sigur se gandeste si ea la ce sa faca. Nu este locul nimanui de a-si da cu parerea de relatia lor. Ar fi foarte respectuos din partea ta sa nu te bagi intre ei. Situatia ta poate fi descrisa asa : tu esti ce are ea nevoie - sinceritate, sprijin etc iar el este ce vrea ea. Este o decizie pe care va trebui sa o faca ea singura. Ii mai poti da mesaje din cand in cand strict pentru a te asigura ca este ok, daca are nevoie de ceva etc. Asteapt-o daca o iubesti. Vezi ce decide ea.

| Marius009988 explică (pentru Ilincoana):

O iubesc, simt ca suntem facuti unul pentru celalalt pentru ca avem foarte multe lucruri in comun.prima data cand s au certat si a vorbit cu mine m-am deschis si i-am spus ca imi pare nespus de rau ca nu i-am spus despre sentimentele mele de mai demult pentru ca acum este prea tarziu sa mai fim impreuna,iar ea mi-a spus ca nu este niciodata prea tarziu,si ca i-a spus mamei ei despre mine ca noi vrem sa ne indreptam in aceeasi directie si mama ei a spus ca ar fi foarte frumos sa incercam si sa mergem impreuna.

Insa,cu toate astea,s au impacat, iar acum imi vorbeste foarte sec, probabil din cauza faptului ca vrea sa fie loiala iubitului ei.

Desi nu este treaba mea, ma deranjeaza foarte mult sa ii vad impreuna, si imi este greu sa trec peste

Crezi ca as putea sa imi fac sperante? Crezi ca imi va acorda o sansa dupa ce se despart? Vreau sa o astept, deoarece o iubesc si este o fata de nota 10 de care vreau sa am grija si sa o protejez, si tin enorm la ea, nu imi lipseste din rugaciuni

| Ilincoana a răspuns (pentru Marius009988):

Exact asta este. vrea sa fie loiala. Daca o sa se desparta, tu vei fi raspunsul intrebarii ei =) daca ti-a raspuns,, niciodata nu e prea tarziu,, ti-a spus ca si ea simte la fel intr-o oarecare masura fara sa iti spuna direct. Asteapt-o, poate nu va dura mult.

| Marius009988 explică (pentru Ilincoana):

Mi-a facut mai multe complimente...mi-a spus ca sunt frumos, ca mama ei ma place, a spus ca imi adora familia si ca suntem niste oameni geniali si faini...eu cred ca ea chiar il iubeste si imi e teama ca dupa ce se despart va suferi foarte mult si nu voi sti ce sa fac. este ciudata acea relatie pentru ca el a asteptat tot timpul ca ea sa faca primul pas, iar cand s au vazut pe strada si eram si eu (ne-am intalnit intamplator) s au imbratisat, si nu si au spus niciun cuvant, s au imbratisat si au plecat fiecare in treaba lui.

Pare o relatie serioasa pentru ca au mers impreuna la un majorat si vorbesc foarte des...nu vreau sa o raneasca si sa sufere, prietenele ei i au spus ca eu sunt o optiune mai buna pentru ea insa ea l a ales tot pe el..imi e teama ca nu voi sti ce sa fac daca va suferii