| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile m-am despartit de prietena mea si o tot visez noaptea. de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Te gândești la ea, va trece și asta.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ne controlam gesturile,cuvintele,expresia fetei,nervii si atatea altele,e greu sa ne controlam si gandurile.
Si cand ceva ne preocupa in mod deosebit,e inca si mai greu sa oprim sau sa alungam gandul respectiv.
Te doare despartirea voastra,te preocupa mult,e normal sa ai nevoie de o perioada de timp pana depasesti situatia asta,lipsa ei,tristetea si toate regretele.
Partea constienta a creierului tau se zbate sa te readuca pe linia de plutire si toate gandurile tale intense sunt preluate de subconstient,care,ca sa se descarce,ca sa elimine lestul daunator,ti le prezinta sub forma de vise,in somn.
Visele sunt propriile ganduri stocate in subconstient,prezentate ca un film personal,in visele noastre.
Cauta sa iti umpli cotidianul cu lucruri care te bucura intr-adevar,cauta chiar sa razi,mult,nu manca seara tarziu,sa adormi urmarind comedii,nu filme de groaza sau de actiune si,incet,incet,subconstientul tau se va mai relaxa putin, iar visele tale cu fosta iubita se vor rari, vor disparea.
Impreuna cu tine va fi si timpul, e un medicament redutabil, in asemenea cazuri.

| mona a răspuns:

Ar putea fi de la simplul fapt ca inca ti la ea ca, sa nu zic ca inca o iubesti

| nesuferit a răspuns:

Iti face vraji frate laughing

| Trolli a răspuns:

Inca esti indragostit de ea, sau ma rog, o placi.
Nu ai trecut inca de aceasta despartire, deci este normal sa-ti fie dor de ea.
Cu timpul, o vei uita.

| Azµre a răspuns:

Te gândești prea mult la ea!

| Oana92 a răspuns:

Te gandesti prea mult la ea!

| Latinmoon a răspuns:

Te gandesti prea mult la ea sau se gandeste prea mult la tine. puppy dog eyes

| LeMousiqe a răspuns:

Nu te mai gândi la eawinking.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii sincer cu tine, vezi daca mai ai sentimente ptru ea, daca da, se explica, daca nu....ai grija se razbuna fata. unii au spus-o in gluma eu iti spun serios. daca numai ai sentimente pentru ea, se tine de magarii. zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu ţi-o poţi scoate din minte, încă mai ai totuşi sentimente pentru ea.
Îţi va trece cu timpul.
Te pup!

| LuMix a răspuns:

O visezi pentru ca te-ai despartit de ea da nu te teme ca o sa treci peste asta.

| Rooksee a răspuns:

Pentru ca o iubeai, te-a afectat despartirea de ea.

| RCristofor a răspuns:

Te gandesti la ea, sau se gandeste la tine.

| ThisGirlHere a răspuns:

Inca mai tii la ea. Dar cu timpul, te vei atasa de altcineva si vor trece si visele acestea. Succes! happy

| ionelsele a răspuns:

Salut totoul este in mintea ta fiindca te gandestii fara sa vrei la acel lucru mintea ta se gandeste oareee era mai binee daccaaa... incearca sa te linistesti

| Dinu1Christian1adalin a răspuns:

Eu cred ca te'a facut FARMECE laughing))!