| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu imi găsesc si eu pe cineva( o fată), de ce nu se uită nimeni la mine?

Răspuns Câştigător
| cosmina92 a răspuns:

Heeey big grin
"de ce nu se uită nimeni la mine?", daca ar fi fete care te plac, dar nu sunt pe placul tau sa spun asa, adica nu sunt genul tau, totusi tu ai sta cu una din ele, din disperare de a avea o prietena? :o btw, stai calm ca exista cineva si pentru tine. Sfat, cand o sa ai o iubita ai grija sa oferi iubirea de care are nevoie, nu de care crezi ca are nevoie :3 si daca ajuta la ceva, uite o big hug de consolare big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cosmina92):

Multumesc mult pentru tot.

52 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au pretentii sa le arati grosul din buzunar, ieri in drum spre casa obosit in tren vine una langa mine si cand a auzit ca sant sofer pe camion in europa mi-a cerut numarul (si-a dat seama ca are prostul bani) dar i-am dat un numar fals laughing

| IsabelaIssa a răspuns:

Stii cum se zice: "fiecare sac isi gaseste petecul". Poate ca nu stii tu cum sa le abordezi, sau tintesti mult prea sus. Cauta o femeie de varsta apropiata cu a ta.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi indicat sa umbli un pic la comportament/atitudine si infatisare.
Fa o recapitulare cu ce ai gresit in tinerete si poate asa descoperi ceva ce nu place la femei.
Incearca sa iesi din bucla ta si mai adauga ceva la infatisarea ta.
Un zambet/o frizura/ si poate o sa apara ea.
Daca tu gandesti negativ, crezi ca vei gasi un suflet care sa iti acorde incredere si iubire?
O seara bunahappy

| RAY a răspuns:

1 aspectul fizic (inaltimea )
2 comportamentul, gandirea ta, cum vorbesti etc
3 situatia financiara
mai mult ce pot spune, impacate cu ideea ca nu traim intro lume perfecta si fiecare are un interes el trebuie doar trezit atat

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru că tu ai rămas (ori, încă ești) foarte afectat, de părerea celorlați despre tine. Am observat că ție îți lipsește încrederea în tine.
Tu, ori trăiești prea mult în lumea virtuală, ori în singurătate, ori te înconjori de oameni, care nu au același caracter ca al tău. Iar atunci, discuțiile sunt ori în contradictoriu, ori nu există. Nu-i cazul să îți accepți cu umilință situația/destinul, încearcă să-i aduci un surplus de frumos. Tu trăiești într-un oraș mare, nu într-un sătuc uitat de lume. Poți cunoaște oameni, fete, băieți, grupuri. Dar, nu acasă, nu în fața PC-ului/laptopului. Aici, riști să rămâi doar cu amăgiri. Ori dezamăgiri.
Iar, la locul de muncă, dacă nu te impui, e normal să ajungi ținta tuturor răutăților. Nu e bine să fii lipsit de personalitate. De demnitate. Orice om, așa cum e, are dreptul să zâmbească. Măcar, să nu fie prea trist, dacă nu are motive să fie vesel.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Sărut mîna! Ai dreptate, multumesc mult pentru tot.

| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Liniște în suflet, Cristi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc

| anonimg a răspuns:

Toate lucrurile isi au vremea lor.

| Fatamuntilor a răspuns:

Stiu si mai, Cristi?
Banuesc ca esti cel putin student, sau pe la varsta aceea (20 si ceva de ani )
Lucreza mai mult la aspectul tau fizic (imbracaminte, frizura, unghi), pentru ca fetelor le plac baietii ingrijiti.
Apoi, iesi din casa, prin parcuri, cluburi si cu siguranta vei fi abordat, sau incearca sa le faci complimente fetelor singure.
Ai grija sa fie majore ca sa nu ai probleme ulterior

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Multumesc pentru răspuns, nu m ai am demult 20 de ani, am 37 de ani si sunt convins ca nimeni nu ma vrea, sunt sigur ca nu voi găsii niciodata pe nimeni.

| Felys a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

La varsta care o ai ca sa fii cautat de femei trebuie sa ai un rost in viata,sa ai o casa,un servici bun,sa fii om serios,muncitor,femeile nu mai sunt proaste sa le incante orice vrajeala,au nevoie de stabilitate,nu se pot incurca cu oricine doar din mila, eu nu iti stiu situatia dar daca inca mai stai cu parintii, nu ai munca, iti plangi de mila, nu ai nici o sansa sa ai si tu o femeie langa tine

| Fatamuntilor a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Te percepeam mai tinerel...
Adevarul e ca dupa anumita varsta iti gasesti mai greu un partener de viata, sau o fata, dar niciodata nu-i prea tarziu.
La locul de munca ai incercat?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu

| Petrica1337 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Te astepti sa o gasesti pe internet pe undeva?
De ce nu ai cautat-o mai devreme, pe cand aveai 22, 23, o cauti acu la 37... Am 17 ani. Iti sugerez sa iti vezi de un loc bun de munca, si ai sa iti gasesti si tu femeia ta.
Apropo, nu cred ca lumea se limiteaza la cateva femei ce te resping.
And be a man, don't be a p*ssy!

| LoveSleep a răspuns:

Salut. Vreau să te întreb totuși ceva: De unde obsesia pentru pantofi?

| Sofer a răspuns:

O sa se uite.

| minrest a răspuns:

Se gaseste mai greu la o anumita varsta. Apuca-te de o activitate unde sunt si femei, ca sa ai intrare. Ele sunt mai dornice de casatorie ca noi, crede-ma. Salut.

| pufulescu a răspuns:

Daca vrei prietena sau / si sotie FA BANI! Fa bani si iar bani! De bani se leaga totul in viata. Daca ai bani, esti linistit mental si poti sa te gandesti cum sa o vrajesti in functie de caracterul ei, nu stai cu stresul zilei de maine! Daca ai bani ii poti face cadouri frumoase, flori, maimutoi de plus sau diamante sau ce o vrea individa in cauza. Daca ai bani o poti duce la un hotel sa faceti sex cand vrea ea, sau cand vrei tu si din diferite motive nu puteti face asta acasa. Daca ai bani nu esti stresat sau nevoit sa depui munci grele, si deci nu vei avea nici probleme ( mari ) de erectie.
Nu glumesc, stiu ca ti se pare pe moment aiurea ce spun, dar stai si analizeaza!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru pufulescu):

Nu am nevoie de o femeie materialistă care doar pentru bani mă vrea, si cind aceia se duc (banii adică) se duce si ea adică mă părăseste, asa ceva nu caut nu mi trebuie.

| RAY a răspuns (pentru pufulescu):

Apreciez persoane ca tine, like

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAY):

Credea m că persoane ca minelaughing dar m am inselat

| pufulescu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

:-( ai citit ce am scris eu? O mica farama din banii aceia sunt pentru ea, tu te folosesti de ei, tu te simti bine daca ii ai.

| RAY a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu te rog sa nu gandesti asa,cu toti suntem materialisti,cu toti avem interese sa nu fim ipocriti, nu e vorba ca fetele sunt materialiste si pe interes asa suntem cu toti,eu personal urasc minciuna,dezamagirea,trebuie sa fim corecti si sa admitem ca fara banii nu se poate forma o familie,camin, viitor etc
ti-am spus nu-mi place cand o persoana isi bate joc de mine,profita, face misto, minte, si eu am o varsta si am dat numa de ipocrite, eu isi doresc multa bafta sa gasesti fata viselor tale, eu personal numai cred in asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti face griji, toti ne gasim jumatatea candva!winking

| SabinaQueen a răspuns:

Arata niste poze cu tine(nu numai poze cu pantofi si daca ai ce sa arati)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SabinaQueen):

Poze cu mine, niciodată nu voi pune pe TPU, nu trebuie sa arăt lumii cine sunt cum arăt,. pantofii sunt frumosi, laughing

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Noi nu te cunoastem, cum te astepti sa-ti raspundem la aceasta intrebare? Poate n-ai pus ochii pe fata potrivita, poate esti prea timid, poate nu esti un baiat placut. Exista n posibilitati.

| Pinocchio a răspuns:

Nu vreau sa te supar, dar probabil nu esti chipes, ori ceva legat de comportarea ta, ai ceva ce este respingator.
Asta poate nu ti-au spus, poate ar fi bine sa te compari cu alti barbati, ce e la tine atat de diferit.

| TanteMarianne a răspuns:

Nu stiu. oricum cica fiecare are un suflet pereche. probabil pentru ca vrei neaparat ca cineva sa te placa sau poate chiar mai multe. poate ca daca nu o sa mai fii atat de,, obsedat,, de chestia asta o sa-ti gasesti pe cineva.
dar daca e cum zici tu ca ai 37 de ani, probabil ca tu esti menit pe pamant sa organizezi o nunta mai tarziu. sunt si oameni care se casatoresc la 18 ani, dar sunt cu persoana respectiva total nefericiti, poate ca tu o sate casatoresti la 45de ani, dar cu persoana respectiva o sa fi fericit si-n mormant.

| cffc a răspuns:

Păi nu știu câți ani ai, însă cu siguranță vei găsi și tu pe cineva. Dacă ești băiat nu trebuie să stai și să aștepți că poți să aștepți mult și bine. Trebuie să o cauți și să nu renunți niciodată prea ușor.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cffc):

37 fac

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cffc):

Sa nu crezi ca nu am căutat, dar sunt respins de ele si mă simt ca nu valorez in ochii lor nimic, mă trateaza toate ca pe ultimul om.

| Raskolnikow a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aoleu pai pe cine ai suparat in viata anterioara de te-a facut atat de inabil in a-ti cauta un suflet pereche? e destul de dificil la varsta asta sa mai faci altceva decat sa te accepti asa cum esti si sa mai cobori din pretentii asteptari si sa reusesti sa ti gasesti linistea alaturi de o femeie ...asta daca intr-adevar iti doresti caci din cate imi spui tu preferi o fata hmmm, mai greu asta, dar se poarta, gasesti destul fete naive care pur si simplu cauta un barbat protector big grin

| Dracoola a răspuns:

Eu nu ma incadrez in sfaturile tipice, care ti s-au dat, multe dintre ele cu un grad mai mare sau mai mic de rautate.
1. Recapata-ti demnitatea, demnitatea este poate cea mai importanta valoare umana. Chiar daca vei gasi o fata sau nu, este mai bine sa fii demn indiferent de vei face sex sau nu.
2. Accepta-te asa cum esti, cu stangaciile pe care le ai sau nu si chiar cu ideea ca poate nu vei avea niciodata o femeie, sunt lucruri mai tragice decat de a nu avea parte de femei, sigur sunt.
3. Nu mai cere "permisiunea" nimanui pentru a avea o prietena. Viata ta este viata ta, tu esti cel care decide, nu te mai vaieta amicilor. Ce crezi ca vei obtine de la ei? Mai nimic. Ce crezi ca vei obtine de la niste comentarii malitioase de pe TPU? Idem, mai nimic.
4. Mergi si la un psiholog si dicuta despre problemele care te framanta.
5. Nicioadata nu este timpul pierdut, nu te lua dupa ce stie lumea, ia-te dupa ce crezi tu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dracoola):

Multumesc pentru sfaturi!

| NowForYou000 a răspuns:

Trimite-mi mie o poza cu tine sa te vad, si poate mai vorbim... ce zici?

| Gabielle a răspuns:

Salut, pai... daca nu ai vreo problema... estetica, adica cu felul in care arati atunci poate ai o atitudine gresita, poate n-ai destula incredere in tine si fetele simt asta...

| doareuio a răspuns:

BBy. Dă-te cu B.B. cream, luciu de buze transparent că ești băiat, pensat, tuns, te iubește toată lumea. aa, și bani! Sper că ai înțeles ironicul din vorbele mele!

| AndreeaCoco a răspuns:

Depinde de comportamentul tau fata de ele, de femei, comportate ca atare, fa gestur dragute, asta va ajuta. Funda?

| 123iNa a răspuns:

Te-ai uitat in oglinda?

| irina3893 a răspuns:

Depinde. poate te imbraci rau sau nu vorbesti bine, ai voce ascutita, ai parul blond... exista o gramada de motive. De obicei baietii sunt placuti in secret

| Ion_Cristian_1989 a răspuns:

Schimbati look-ul,fi stapan pe situatie, nu da impresia ca tu ai nevoie neaparat de acea fata, urmeaza tehnica pasilor marunti, nu cauta fete prea frumoase ca sunt pe interes, fale sa simta bina in compania ta etc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ion_Cristian_1989):

Vă multumesc pentru răspuns.

| Pigmeu8 a răspuns:

La un momendat iti vei gasi perechea, fiecare isi gaseste jumatatea

| crakxx120 a răspuns:

Pentru ca ai emotii!
Calca pe ele si fa-ti curaj, suna foarte periculos probabil pentru tine, dar nu e asa greu, ba chiar foarte palcut dupa ce ai trecut de bariera, totul este ca tu sa te pregatesti astfel incat sa te simti ca dai tot ce poti, si nu da inapoi pana nu ti-ai atins scopul, chiar daca iti raspunde urat, asta este pentru ca ele se simt ciudat la inceput, dar daca zambesti totul e ok, tine mult de faptul ca esti curat, ordonat (asta nu inseamna costum si cravata) si sa zambesti, si bineinteles sa deschizi si tu acolo gura, ca de aia o avem :p eh. si pentru altele; p

| ROZZ11 a răspuns:

"Fiecare sac isi gaseste peticul."