| M2ryus a întrebat:

De ceva timp imi place de o fata. Nu stiu cum sa imi exprim sentimentele.

Nu stiu daca si ea ma iubeste. Vorbesc cu ea la telefon cu orele, ma suna cu un motiv banal sau inventat pentru a vorbi cu mine si pentru a imi spune ofurile, ma suna plangand cand are o problema, dar la scoala nu prea ma baga in seama, cand o alta fata sa de la mine ea ii spune sa ma lase in pace se uita la mine in timpul orelor si cand imi intorc privirea catre ea isi intoarce privirea zambind. Credeti ca ii place de mine, si daca da cum sa ii spun. Va rog raspunsuri serioasa si fara mistouri. Fundatongue

7 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Nesiguranta,,, e mai aspra decit esecul. Cite dovezi iti mai trebuie opacule? trezeste-te ii place nu-ti pune intrebari banale. presupun ca regizezi filmulete in care voi 2 sunteti actorii principali,,,, lasa treaba asta deoparte actioneaza nu o pierde, nu astepta o vesnicie spune-i ca o placi fii sincer. nu trebuie sa-ti fie frica de propriile sentimente. pur si simplu ea asteaapta sa faci primul pas,, ce doresti sa fuga dupa tine la scoala? ii este rusine probabil chiar te iubeste daca ai spus ca a-ti vorbit. este geloasak, te priveste des vorbiti fara incetare, ea te suna, iti zimbeste, tu o placi Oare nu e destul pentru a incepe un roman de dragoste?

| MonsterEnergy a răspuns:

Da gogule, îi place de tine, dar dacă tu nu dai nici un semn o să creadă că nu simţi la fel şi o să vă distanţaţi.Şi nu mai posta de 3 ori, flămândule.

| Ada_8018 a răspuns:

Hey!:* Cred ca ii place de tine. Dar sun-o si tu si inventeaza motive din astea, ea e deschisa cu tine si iti spune problemele ei. Asa ar trebui sa faci si tu!happy... Pai invit-o in oras la cinema, la un suc sau unde vrei tu si la sfarsit cand o conduci acasa spune-i ca o placi sau ca te simti foarte bine langa ea sau din astea. Abia de la a 2-a intalnire poti sa o saruti. Pentru ca de la prima va credea ca este prea repede. Asa ca sper ca te-am ajutat si mult noroc!:* Funda?

| Seby_9742 a răspuns:

eu zic ca ea te place din cate ai specificat mai sus... du-te la ea ia-o cu vorba pn se ajunge la acest subiect si atunci o intrebi.

| metamorfoza666 a răspuns:

Nu ai specificat cati ani ai, dar dupa ce ai povestit tu aici imi dau seama ca nu ai prea multa "experienta" in dragoste.Toate au un inceput! De iubit nu cred ca poate fi vorba asa devreme, in schimb, eu zic ca dupa gesturile ei, te place si ea, doar ca asteapta sa faci tu primul pas. Daca nu ar interesa-o persoana ta, nu ti-ar acorda atentie, nu te-ar suna, nu ti-ar spune ofurile ei, nu ar fi geloasa.Un prim pas pe care ai putea sa il faci, ar fi sa o chemi la un suc/o inghetata si sa incerci sa-i spui ce simti pentru ea. Daca nu reusesti din prima, stai calm, mai iesiti, comportati-va ca si pana acum si lucrurie vor veni de la sine.Un lucru e cert : Ea asteapta sa faci tu primul pas! Sper ca ti-am fost cat de cat de folos! Bafta! happy

| EmoGirl18 a răspuns:

Pai probabil si ea te place n-ai de unde sa fii sigur dar, ai putea sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine : pe mess, la telefon. Oricum incercarea moarte n-arewinking

| SunrisePleasure a răspuns:

Buna. eu fiind fata am inteles ce se intampla cu ea de fapt. idee e ca te place, clar din semnele pe care ti le da. tu trebuie sa faci primul pas, asta asteapta ea! vorbestei frumos si adu subiecte noi mereu...si cand se va ivi momentul intreab-o daca vrea sa fiti impreuna! succes!