| ma3ryian a întrebat:

De ceva timp mi-e draga o fata ce lucreaza la un copicenter cred ca sentimentul e reciproc caci fara sa imi dau seama am privito o data mai insistent m-a lasat dus de val si ea a facut acelasi lucru. Cum as putea sa o invit la o cafea. Dati-mi o idee D.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Dacă o inviţi pentru prima oară şi ţi-e teamă să o întrebi direct „Vrei să ieşi cu mine în oraş?", atunci nu o întreba aşa. Fă ca totul să pară spontan, original, deosebit. Întreab-o când sunteţi numai voi doi. Zâmbeşte-i, fă-i un mic compliment meritat, destinde atmosfera cu o glumă şi orientează conversaţia spre un domeniu care vă interesează pe amândoi: literatură, sport, filme etc. Fii atent la limbajul trupului, acesta "spune" câteodată mai multe decât o mie de cuvinte! Fii încrezător şi sincer, priveşte-o în ochi şi ascult-o cu interes. Fetele apreciază atunci când băieţii le iau în serios şi le acordă atenţie. Când simţi că momentul oportun a venit, nu ezita şi întreab-o dacă vrea să iasă cu tine!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe o coala format A4 scrii mare si citet : Accepti sa iesi cu mine la o plimbare? In functie de raspunsul ei iti vei da seama daca si ea a fost "luata de val" sau doar ti s-a parut. Bafta! Succes!