| kinki a întrebat:

Buna TPU...am si eu o problema destul de grava, de ceva timp imi place de un baiat, stiu ca sentimentul nu este reciproc deoarece acesta are o prietena de aproximativ 2 ani.
Totul a inceput acum o luna cand el si cu fratele sau s-au mutat in cartierul meu. Eu in perioada aceia eram tare rebela, adica pana a merge in alt oras la liceu eram tare timida nici macar nu vorbeam cu vecinii mei, in schimb de cand am mers la liceu am inceput sa ma schimb si ei au observat lucrul acesta, au inceput usor usor sa vorbeasca cu mine si pana la urma am ajuns sa ma cert cu tata, sa il jignesc pentru a ma lasa afara...stateam cu prietenii pana pe la 3-4 dimineata, deci pentru a ma afla si eu in rand cu ei era sa ii fac pe ai mei sa divorteze.sa revenim.
Eu eram afara cand el a inceput sa stea cu gasca mea, baietii il cunosteau destul de bine...era dezghetat, tupeist si foarte vulgar nu ca acum s-ar fi schimbat.
Intr-o seara stateam in scara unui bloc cu fratele sau si inca doi baieti si a venit si el, eu cum stateam in usa scarii el m-a impins in bloc si a inchis usa, nu m-a lasat sa plec de acolo cateva minute, simteam cum mi de fiori imi trec prin tot corpul, nu stiam ce avea sa mi se intample a doua zi...
Era o zi de luni stiu sigur, eram tot afara cu nebunii mei si l-a un moment dat am ramas doar el, eu, fratele sau si inca un baiat. Peste cateva minute in cartier la noi au venit niste baieti care erau beti, ne intelegeam super cu ei dar noi cum am facut galagie sa iscat un scandal monstru in care a intervenit si politia... El m-a luat de acolo si am mers intr-ul bloc acolo tot imi spunea ca am ochii frumosi, ca sunt frumoasa, ca ii sunt draga si toate aceste cuvinte au condus la un esec, era sa ma culc cu el...norocul meu este ca era frig si am bagat acesta scuza penibila.
Cateva zile am tinut-o tot asa intram in blocuri si el tot voia sa o facem, eu nu.
Alta zi alte peripeti:era ziua unei prietene si am mers si eu si el fiecare cu parteneri diferiti.
eu la chef m-am imbatat la fel si el...eu am stat cu diferiti baieti sa vad cum reactioneaza, si a reactionat eu am iesit afara pe hol si el a venit dupa mine.
Ma intrebat daca imi bat joc de el si eu i-am spus ca nu, atunci sa innervat si mi-a spus ca va sta si el cu fete sa vada cum e, stiam ca nu va face asta deoarece are prietena si asta i-ar putea face rau.
Au trecut cateva ore si el cu un hanorac in mana a venit la mine si m-a rugat frumos sa vad daca pot sa scot petele de cafea de pe el, am scos petele si cand am iesit din baie am fost trasa de un baiat in alta camera, era sa ma violeze daca nu venea el, norocul meu ca si-a dat seama ca lipsesc.
am fost speriata toata noaptea iar el in loc sa ma consoleze mi-a facut mai mult rau...am plecat de la chef si am stat in blocul meu, el imi scotea ochii ca de ce am stat cu unii si cu alti.
Cand am avut si eu nevoie de... am apelat la el si m-a lasat cu balta, asa cum i-am facut si eu.
Acum parca am fi doi straini abia mai vorbim si relatiile sau racit rau de tot.
Ce sa mai cred despre el? Oare chiar i-am fost draga? Help-me!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kinki, nu te supara pe mine, dar deodata ce acel baiat are o iubita, nu vad de ce ti-ar mai pasa de el si/sau, mai bine spus, de ce ti-ar mai placea sa suferi pentru el?
Da am prins si ideea, cu comportamentul schimbat, sa stii ca - ''anturajul'' poate fi si el - o problema in formarea lui, si nu numai! - esti si in crestere, in fine...
Si acum, sa o luam serios, daca acel baiat are o iubita, de la tine cu siguranta, nu-si dorea ceva serios, decat o aventura, sa zic asa... Cred ca, ti-ai dat seama si tu - mai ales - ca la prima - a mai venit si cu vrajeli, precum ca ce frumoasa esti si/sau ca ce ochi frumosi ai, si asa mai departe...
Ar trebui sa bagi de seama ca, orice baiat pana nu-si atinge scopul, nu va renunta asa usor, stiind ca, la prima i-a mers, a fost acceptat (in calitate de un posibil curtenitor!). Ci, din contra, va considera ca trebuie sa-si duca pana la capat - misiunea, cu/in speranta ca-i va iesi. Si fii sigura ca, nu-i va placea sa stie ca a pierdut si/sau ca a fost ''refuzat'', ca deja se manifesta ca atare..., ciudat/diferit. Hehe, spuneai, la un moment dat - ceva de ''alti baieti'': pai, normal, cum ai vrea sa te faca sa-i cazi in mreaja? - cu pretextul de genul, cum ca e 'posesiv'; eh, intelege si tu acum: baiatul - face si el ce poate/stie - isi apara ''interesul'' (sa spun asa tongue )!
Si, te rog frumos, ia-ti gandul de la, ''relatiile s-au racit de tot'' - pentru ca, sa-ti spun ceva, la voi nu se putea numi, o ''relatie'' in sensul bun al cuvantului; ea presupune altceva - exemplu lui: ca vorbeste cu o fata de doi ani, s. a. m. d.
Nu trebuie sa te mai gandesti la o ''relatie'' cu el si ca ''i-ai fost draga'', asta daca chiar nu-ti doresti sa fii trasa in p...lasa! mmm, cer scuze de obiectie, pardon directie, n-a fost cu intentie, ci cu buna intentie.
Iti doresc sa fii fericita alaturi de cel potrivit, si nu asa... orice intalnit! - primul servit!
Bye, deschide ochii.

3 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

Parerea mea e urmatoarea:ai un anturaj extrem de prost, te invarti in cercuri cu oameni periculosi si daca parintii tai nu reusesc sa te rupa de amicii tai vei ajunge rau si vom avea vesti despre tine la stirile de la ora 5!
Trezeste-te fata ca esti cazuta in prapastie deja!

| Baton a răspuns:

Parerea mea este ca nu iai fost draga deloc...sau daca iai fost draga a fost pana a vazut ca nu obtine nimic de la tine.
Adesea imbracamintea tinerelor fete te rpovoaca sa faci multe lucruri si nu tocmai bune.

Daca vrei sa te placa un baiat cu adevarat te imbraci asa cum trebuie si nu extrem de sexy sau ceva iesit din comun.
Vorbiti diverse lucruri...
si sa stii ca niciodata un baiat care te place cu adevarat nu o sa te caute prin scari de bloc, lifturi si alte locuri nepotrivite pentru o scena de sex...

invata si tu sa iti apreciezi mai bine oamenii de langa tine.
Pentru mine unu ca acel tip care trage de tine sa o faceti in scari de bloc si alte locuri idioate chiar daca pentru unii este un fel de fantezie nu merita decat scuipat intre ochi si sa ii dai una intre oooo laughing
in fine...la chefuri nu mai bea pana uiti de tine pentru ca la un moment dat vei ajunge sa nu sti ce ai facut, cu cine ai facut si cand ai facut...
mai bine mai putin ca e mai bine daca chiar vrei sa consumi.
o zi buna!

| DelphhiN a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar intr-o oarecare masura am fost si eu asa ca tine. dar bine ca m-am schimbat.nu stiu cati ani ai... dar mi se pare ca faci km multe "prostioare" si eu una nu cred ca iti spunea sincer ca ai ochi frumosi si alte alea. odata ce ai zis ca vroi sa se culce cu tine.asa ca sincer eu cred ca mai mult avea nevoie de.(stiti voi) decat de tine.cred ca ar fi cazu sa incerci s porti diferite discutii cu el care se vor intampla din "intamplare" si sa vezi cum reac.si daca doreste sa poarte discutii cu tine.incearca sa ii arati ca intr-o oarecare masura iti pas de el si dai de inteles ca poate conta pe tine si asa il vei avea mereu langa tine. sper ca ti-am fost de ajutor.:*:*:*