| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp nu stiu ce sa mai fac. Imi place la nebunie de un baiat. Eu sunt in clasa a 5 si el in clasa a 6. Imi place foarte mult si numai la el ma gandesc. Dar din pacate pentru mine nu stiu ce sa mai cred in legatura cu ce simte el pentru mine. Prima oara am pus niste fete sa il intrebe daca vrea sa fie cu mine. El a zis NU. Dar chiar daca a zis nu, el tot se uita la mine cand ies in pauze, se uita fix in ochii mei cand ne privam de aproape. Si can atat dar nu stiu ce sa fac deoarece nu mi sa mai intamplat. El a fost impreuna cu o prietena de-a mea, dar ea s-a despartit de el. El s-a intalnit cu o fata in masina in drum spre scoala ( fata era o alta fata prietena de-a mea ), si ea l-a intrebat de ce nu vrea sa fie cu mine deoarece eu il plac foarte mult si ca vreau sa fiu cu el. El a raspunz zicand ca nu vrea sa fie momentan cu o fata. Prietena mea iar s-a intalnit in masina cu el si l-a intrebat de ce din nou. Iar de data aceasta el a spus ca nu vrea sa fie cu mine dar eu cred ca el ma place.

5 răspunsuri:
| Elisa a răspuns:

Porbabil ca se uita asa la tine fiindca te priveste cu ura. Sau fiindca s-a saturat sa pui fete sa il intrebe. Nu il mai stresa. Lasa-l in pace ca poate e mai bine asa. Daca te place te va cauta.

Fundita?

| AdrianaRoșu a răspuns:

Eu zic ca te place dar vrea ca u sa il intrebi, iti pui mereu prietenele, si sa vina asa toate pe el...e cam naspa si e cam logic ca le zice la alea ca nu vrea sa fie cu tine pentru ca el vrea sa il intrebi u! Vorbeste cu el in particular doar voi doi si clarificati lucrurilewinking s-ar putea sa iasa cevasmug daca zc ca se uita la tinesmug

| ღLaviღ a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa nu-l mai intrebe el se simte prea sufocat si prea in centrul atentiei ...Mai tarziu vei vedea daca te place sau nu
Dai un ragaz de timp lasa-l putin,
poate nu stie ce simte...
La momentul oportun intreaba-l tu si poate asa va veti rezolva mica problema...
Bafta!

| Ionutfkk a răspuns:

Vorbeste cu el...marturisteste-i ca al placi si spune-i sa se uite FIX in ochii tai si sa-ti spuna ca nu te place poti fi aproape sigura ca va merge nu am incercat dar vezi ca va fi folositor sfatul meu...

| IIIx333III a răspuns:

Asa a fost cu minewinking. Eu zic sa il lasi in pace daca nu vrei sa suferi mai tarziu. Si mie imi placea de un baiat de 6 luni, timp in care nu stiam ce sentimente are el pentru mine. In fiecare pauza se uita la mine, la orele de sport(pentru ca faceam sportul doua clase, a mea si a lui), pana intr-o zi cand (avand un prieten comun) am fost la cinema. Am stat unul langa altul, iar ziua urmatoare m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Mi s-a parut ciudat, pentru ca nu stiam de ce nu m-a intrebat mai de mult, dar am acceptat. In fiecare zi venea la mine la clasa si isi petrecea pauzele acolo, la status avea ceva de genul "Te iubesc frumoaso", ma suna in fiecare seara si vorbeam vreo 10 minute. In plus era al naibii de frumoslaughing. Dar peste 1 saptamana mi-a spus ca se desparte de mine. Motivul: a aflat ca il plac mult si a vrut sa imi ofere sansa sa fiu cu el, a pus pariu cu cineva sa vada cat poate rezista relatia noastra... A fost pentru mine ca o injunghiere. Am plans zile in sir. Mai bine nu mai veneam la cinema si acum inca il iubeam in secret, pentru ca am suferit de 50 ori mai multsad. Sper ca tu, daca vei ajunge sa fii cu el, nu vei trece prin aceeasi situatie. Iar daca, din pacate, vei trece, trimite-mi un mesaj si te pot consola oricand cu lucruri care mi s-au intamplat si miesad.