| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp nu stiu ce sa mai fac. Imi place la nebunie de un baiat. Eu sunt in clasa a 5 si el in clasa a 6. Imi place foarte mult si numai la el ma gandesc. Dar din pacate pentru mine nu stiu ce sa mai cred in legatura cu ce simte el pentru mine. Prima oara am pus niste fete sa il intrebe daca vrea sa fie cu mine. El a zis NU. Dar chiar daca a zis nu, el tot se uita la mine cand ies in pauze, se uita fix in ochii mei cand ne privam de aproape. Si can atat dar nu stiu ce sa fac deoarece nu mi sa mai intamplat. El a fost impreuna cu o prietena de-a mea, dar ea s-a despartit de el. El s-a intalnit cu o fata in masina in drum spre scoala ( fata era o alta fata prietena de-a mea ), si ea l-a intrebat de ce nu vrea sa fie cu mine deoarece eu il plac foarte mult si ca vreau sa fiu cu el. El a raspunz zicand ca nu vrea sa fie momentan cu o fata. Prietena mea iar s-a intalnit in masina cu el si l-a intrebat de ce din nou. Iar de data aceasta el a spus ca nu vrea sa fie cu mine dar eu cred ca el ma place.

Deci. Ce sa fac si ce sa cred in privinta sentimentelor lui?

4 răspunsuri:
| ghineanamaria a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu trebuie sa il stresezi atat de mult cu aceasta intrebare. Poate a avut o iubita si o iubea de aia nu vrea sa fie cu nimeni.Ar fi bine sa il intrebi chiar u de ce nu vrea sa fie cu tine daca zice ca nu vrea sau asa intreaba-l de ce se uita mereu la tine.

| Raisuka a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa zic dar macar incerc pai daca tu ai pus pe nuste prietene de ale tale sa il intrebe daca vrea sa fie cu tine e clar ca el nu a vrut sa zica da pentru ca ii era frica sa nu se faca de ras pentru ca el nu avea nici o baza ca dup ce zice ca da vrea sa fie cu tine prietenele tale nu o sa se duca pe holul scoli si o sa tipe in gura mare ca el vrea sa fie cu tine ca in felul asta isi strica reputati sau ca dup ce zice da nu in cep sa fac mijo de el pr tale deci zi tu personal...

| ExTrEmEaLeX a răspuns:

Pai du-te la el si intrebal iar daca ii place de tine...big grin

| Roxette_5384 a răspuns:

Daca se uita la tine nu inseamna ca te place.Dar daca anca te suporta lasa-lnu-l baga in seama mereu si vezi.