| username23 a întrebat:

Deci am o mica nelamurire. Eu imi scot sutienul noaptea, si am auzit ca e bine, pentru ca cresc sinii normal, altii spun ca daca nu porti mereu sutieni se lasa sinii. Voi ce ziceti? Si e bine sai masezi? Asa cresc mai rapid? Promit funda!

Răspuns Câştigător
| Bondgirl_7645 a răspuns:

Nici eu nu dorm cu sutien pentru ca nu ma simt bine cu el noaptea si din cate stiu eu nici nu e sanatos pentru sani. E bine sa ii masezi, acum nu stiu daca ei cresc datorita masajului, dar daca faci unele exercitii se tonifica, se maresc, deci nu se lasa si asa poti renunta definitiv la sutien. Ce stiu sigur ca nu e bine sa porti sunt sutienele cu sarma, care din cate am inteles pot cauza si cancer. Mai bine o bustiera, decat astfel de sutine. Ai aici un set de exercitii atat pentru tonifierea sanilor, cat si pentru brate, umeri si spate: http://www.youtube.com/watch?v=a6YW1GiI8O0

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sanii nu sunt influentati de sutien. Dar este neigienic sa-l porti noaptea si incomod. Daca il porti noaptea, trebuie sa-ti cauti sutiene de bumbac, sa le schimbi (nu porti acelasi sutien ziua si noaptea) si sa le schimbi la 2-3 nopti (asa cum schimbi si speli si sutienul de zi la 2-3 zile). Masajul nu este recomandat pentru sanii. Nu-i face sa creasca, dar ii traumatizeaza inutil si poate duce la probleme de alaptare.

| madalina188w a răspuns:

Buna! apropo nu e devarat! poti sal tii dar nu prea mult ca o sa te obisnuiesti! e bine sa le faci masaj dar ia grija sa nu dai in locul tare ca nu mai creste.ei cresc daca nu-i bagi in seama sau sdaka mananci alimente cu multe vitamine ex:lapte...atentie! porumbul mareste sanii eu te sfatuiesc asa sper ca asplata sa-mi dai funda si sa fim prietene!winking happybye

| pitronia a răspuns:

Trebuie sa ii mamelezi de 2-3 ori pe saptamana.Iti spun din proprie experienta.

| maria_7807 a răspuns:

Maai nusth.seara si acasa e normal sa nu mai porti sutien sa te simti tu mai bine nu neaparat sa ti mai creasca.si cu lasatu.eu una nu cred pentru ca n-are cum tocmai ca sutienu iti sustine sanii nu ii lasa in jos.acum nu stiu chiar n-am ideea.asta e parerea mea:Xfunda?