| bobo124 a întrebat:

Deci de ceva timp imi place o fata dar nu stiu cum sa ii zic sau macar cum sa aflu daca si ea ma placethinking Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

De obicei daca le place de cineva, multe fete acorda multa mai multa atentie persoanei, se baga des in vorba etc.
Tu mai mult trebuie sa afli daca ar fi interesata. Daca ai o prietena care ar putea sa stie cam cum te considera fetele ar trebui sa o intrebi si sa ii spui inainte sa fie sincera si ca promiti ca nu te superi indiferent de raspuns (uneori ne convine, alteori nu).
In mod normal ti-as recomanda sa o inviti la film sau ceva si daca nu e interesata, probabil ca iti vei da seama. Nu-ti fa probleme, in mod normal fetele nu fac panarama de genul "haha lu' boul ala ii place de mine".
Acum, eu vorbesc din experienta. Pot exista exceptii, e doar un sfat.

4 răspunsuri:
| JustMe47 a răspuns:

Pai iesi cu ea undeva, comporta-te ca un prieten bun incearca sa te apropii de ea putin timp... cam o sap. Si apoi ii spui in privat ca-ti place de ea, dar sa gasesti si tu o replica... Nu-i spui ca retardul.

| neutrino a răspuns:

O fata se cucereste, nu se intreba.

| anonima1995 a răspuns:

Invita-o la un suc sau la o plimbare si observa-i comportamentul. Discuta cu ea si spune-i ce simti si vezi ce iti raspunde.

| xTyriel a răspuns:

I`ati inima in dinti si spune-i ca o iubesti, sa fi atent la cum reactioneazawinking si atunci o sa vezi daca te iubeste sau nu.