| Aydutza a întrebat:

Am o intrebare eu plac un baiat si nu stiu cum sa aflu daca ma place si el pe mine. Ma puteti ajuta sa aflu? Va rog chiar il iubesc

Răspuns Câştigător
| ionutZz_2718 a răspuns:

Sunt multe feluri in care iti dai seama daca te place...asta numai tu poti sa le vezi si sa iti dai seama. uite de ex eu daca as fi in locul tau si mi-as pune intrebare asta as urmari atent felul lui de a vb cu mine sau de a se purta cand este langa mine. daca ma priveste atent, daca ma face sa ma simt ca nimeni alta chiar daca nu is mai speciala sau daca ma aproba chiar cand nu am drepate sau se bucura cand ma vede chiar de nu imi zice trebuie sa simti cand cineva se bucura de prezenta ta langa el sunt multe si multe lucruri care te fac sa iti rspunzi la intrebare.doar trebuie sa le observi si sa le compari cu cineva care crezi ca nu te place si nu ar avea sentimente pentru tine.atunci faci diferenta ca tu esti mai speciala pentru el funda te rog

3 răspunsuri:
| ιяιηυк a răspuns:

Buna!

Incearca sa vorbesti cu el.
Afla ce gen de fete ii plac si daca te incadrezi in categoriile placute de el. incearca sa-l intrebi daca esti destul de buna pentru el.
Sau incearca sa aflii prin intermediul altor persoanehee hee
P. S. Atunci cand vorbesti cu el uita-te si in ochii lui[poti afla multe chiar din privirea lui, dupa parerea meabig grin]

Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!:*

| lovefan a răspuns:

Buna! Pai, in primul rand, trebuie sa va cunoasteti foarte bine, sa aveti o relatie de prietenie foarte stabila, sa comunicati si sa va aratati incredere reciproca. Iesiti impreuna la un film, la un suc, bineinteles ca si prieteni inainte de a face un pas mai sus. Abia apoi vezi daca merge, daca are rost sa crezi ca veti fi impreuna si, nu in ultimul rand, daca are rost sa il iubesti. Nu are sens sa te intrebi daca te iubeste daca nu aveti o relatie de prietenie sau, si mai gresit, sa pui o prietena/un prieten sa il intrebe acest lucru. Nu are rost, gandeste-te ca nimeni nu i-ar spune cuiva care vine si il intreaba daca place o anumita persoana, pentru ca fiecare are cat de cat emotii, si mai ales orgoliu. Singura cale de a afla, si cea mai sigura, este de la el. Dar, pentru asta, urmeaza pasii dati mai sus. Bafta!

| AndreeaGe23 a răspuns:

Pai pari a fi prietena lui cea mai buna si intreaba-l daca ii place vreo fata si daca si pe tine marturisestei si uh ca il placi sipoti fii iubita lui la mine a merslove struck