| Unicorniii a întrebat:

Deci, îmi place de un tip cu un an mai mare, eu sunt în clasa a 9-a. La începutul anului, vorbea cu mine *precizez că sunt singura fată din clasă cu care se băga în seamă* şi îmi dă like la poze, *sunt şi singura fată din clasă la care-i dă like la poze* şi dacă vine pe hol şi ţipă "Care are un pix?" pe mine mă întreabă separat dacă am un pix laughing mă rog, e cam exagerat...problema este că îmi place de el de la începutul anului şcolar şi sunt prietenă cu toţi prietenii lui, dar cu el nu am reuşit să mă împrietenesc, sunt o persoană destul de sociabilă. Şi de multe ori, când e el în preajmă mă fac toată roşei în obraji şi râd şi vorbesc numai tâmpenii. Credeţi că este posibil să mă placă şi el?

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este putin probabil sa te placa atat de mult cat ti-ai dori tu: daca te-ar fi placut si ar fi dorit o relatie cu tine, atunci incerca macar sa te invite la un suc, dupa ce ti-ar fi spus cat esti tu de frumoasa pentru el, asa cum ar face orice baiat matur care este indragostit de o fata.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru gaboruGG):

Off, iluziile astea, nu vreau sa-ti stric sperantele, dar sunt la fel de multe sanse sa nu te placa si sa-ti dai cam prea multa importanta.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru gaboruGG):

Si sa o mint? Baiatului poate ii place sa se dea in spectacol, sa castige atentie si "fane", ei uite ca una are, dar nu inseamna ca o place. Oricum o doare in cercel de ce spunem noi.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru gaboruGG):

Egalitate intre sexe, corect?

| Unicorniii explică (pentru Hakuouki):

Dacă nu mă interesa părerea altor persoane nu mai întrebam aici.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru Unicorniii):

Dar de ce nu ii intrebi pe cei care va cunosc pe amandoi?

| Unicorniii explică (pentru Hakuouki):

Am întrebat vreo 2 prietene şi ele mi-au spus că da, că se uită la mine şi din astea laughing dar să fiu sinceră aveam dubii...şi nici eu nu credeam că astea ar putea să fie motive pentru care să crezi că un băiat te place. Vroiam doar să fiu ceva mai sigură..Mersi pentru părere, apropo. :3

| LoveSleep a răspuns:

Neutrino are perfectă dreptate, ca de obicei a spus TOT ce era de spus.

| Hakuouki a răspuns (pentru Unicorniii):

Tu aveai nevoie de cineva sa iti inteleaga dubiile, sa iti arate ca ai motiv sa te gandesti. Nu de aprobarea cuiva. Inteleg.