| Rooney7 a întrebat:

hai sa va spun povestea mea.Am 15 ani, clasa 9.Nu am avut o prietena pana in momentul de fata, nu prea ma interesat.sa spun pe fata! Cum sunt boboc, am colege noi.Arat destul de ok, nu e asta problema.Nu sunt cea mai sociabila persoana, sunt cam timid si ceva speriat cand sunt fata-in-fata cu respectivele.Maine e luni,cum as putea sa le abordez mai usor(de exemplu cand intru in clasa ce sa le spun),o modalitate usoara,poate chiar niste subiecte, mi-ati putea recomanda. Daca sunt "experti" pe aici; sa-mi explice ce comportament trebuie sa am, cum sa le atrag atentia si intr-un final cum sa le cuceresc! O sa incerc.sa fiu cat mai sociabil cu fetele.Cred ca am un caracter frumoasa, comportament normal, atitudine buna.in principiu sunt o persoana ok, asa spun prietenii.Chiar im pare rau! Am fost un fraier, mereu asteptam ca fetele sa faca primul` pas, cand eu trebuie sa il fac.Am asteptat pana numai am putut laughing sper sa remediez problema.Daca eram sociabil."acum eram mai departe" si numai ajungeam sa scriu acest subiect. Timiditatea asta si lipsa de imaginatie si creativitate ma omoara. orce sfat e bun.

Răspuns Câştigător
| Shara17 a răspuns:

Dupa cum te.ai exprimat aici nu prea mi se pare ca esti timid, ci din contra, o persoana cu care se poate discuta! happy Incearca sa vorbesti cu colegii ca si cum ai vorbii cu familia, prietenii. de exempu aveam un coleg in clasa, foarte sociabil si mereu ii saaluta cand intra in clasa, pe toti. la fel cum fac si eu happy, trebuie sa nu ai nici o retinere, fetele apreciaza baietii cu simtul umorului ( da nici prea mult), cu bun simt, cu care stiu ca pot avea incredere si pot conversa... pentru noi e foarte importanta comunicarea! si nu numai happy deci maine cand intri pe usa clasei fi mai spontan, plin de viata si iesi afara din cutia aainvizibila pentru ca ceilalti sa iti vada "stralucirea" happywinking Mult succes! sa-mi spui cum a fost!

1 răspuns:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Fii tu si totul e ok
nu e nevoie sa faci pe macho ca sa iti gasesti o fata..intradevar trebuie sa socializezi..sa faci o gluma buna dar fara sa jignesti...o fata care te va place te va place asa cum esti. timid, retras, gigolo...
nu conteaza