| cnvv a întrebat:

Deci. Sunt in clasa a IX-a, si e o tipa in clasa mea care se uita la mine de multe ori si insitent, de asemenea mai si zambeste. Eu n-am nimic impotriva, chiar imi place. Am cautat pe net chestii gen " How to know if she's flirting with you "... Si, cam da.
Am intrebat-o pe-o tipa pe care-o cunosc din clasa intai ( care stie foarte multa lume ) ce poate sa imi zica despre ea. Si cica-i cam curvulita. Sper sa nu fie cenzurat sau ceva cuvantul ala. Am fost oarecum socat, insa m-am gandit ca toata lumea a facut greseli. ( nu a facut ce credeti voi ca a facut ).
Dar e asa de draguta, si ma simt asa de atras de ea. Si m-am gandit ca poate s-a schimbat, vreau sa zic ca daca a inceput liceul, poate s-a schimbat, intr-o oarecare masura. Eu, de exemplu m-am mai maturizat.
De asemenea, cica e si tigancuta ( aici nu sunt sigur, are doar pielea putin, foarte putin, mai intunecata, maro, v-ati prins voi, si faza-i ca eu n-am nimic impotriva, mai ales ca pare " moderna ", nu stiu cum sa ma exprim ). Nu stiu daca conteaza, dar am 15 ani.
Ajutooorrr

4 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

"tigancuta" e usor de inteles in context. Multi cu pielea mai inchisa la culoare primesc porecle din astea. E o stigmatizare, o atribuire.

"curvulita" e mai greu de inteles. Trebuia sa o intrebi pe tipa care stie multa lume "ce vrei sa spui?" si te lamureai (poate).

Pe de alta parte ai o gandire sanatoasa. Daca o placi vorbeste cu ea si cunoaste-o mai bine. Te lamuresti singur.

| MarcelAbagiu a răspuns:

Trădător de rasă ce eşti!

| ScubiDuu a răspuns:

Hei.
majoritatea fetelor care le fac pe celalalte "curvulite" is de fapt fete bruiate si in care fierbe ciuda.

Crede-ma. Vorbeste cu ea, dar te rog. asculta-mi sfatul asta :
Nu te indragosti, decat dupa ce o cunosti destul de bine.

Presupun ca nu ai probleme cu fetele, nu? Vorbeste cu ea, fii in largul tau.
Distreaza-te.