| anonim_4396 a întrebat:

Mda, sa vedeti ce chestie...
Classical teenage boy stuff laughing

Am 16 ani, clasa a X-a.
Anul trecut am stat in banca primul semestru cu crush-ul meu de pe atunci. Circumstantele erau urmatoarele: ea candida la Miss&Mister, era tipa populara (stiti voi, tipa buna vreau sa spun), iar eu eram ciudatelul de copil de clasa a 9-a, confuz si cam awkward dar (ca sa nu fim prea modesti) cam cel mai destept de prin clasa(poate din scoala), vorbesc fluent cateva limbi straine si mda, nu sunt un gras sau nu stiu ce. Tot in clasa a 9-a mergeam si la antrenamente de box, insa dupa un an a trebuit sa fac pauza din cauza unei usoare probleme cu spatele, dar nu mai e mult si ma voi reapuca.

Treaba sta in felul urmator:
Intr-o vineri, parca, lipsea colegul meu de banca si m-a intrebat tipa daca poate sa stea cu mine in banca la franceza (mda, stiu franceza la nivel nativ, deci da...)si, cum nu vedeam de ce nu, am fost de acord. Intamplarea a facut ca noi sa ramanem in banca tot semestrul, iar fostul meu coleg de banca sa se mute cu fosta ei colega.

De aici au inceput o groaza de incercari esuate de-ale mele de a ma face impreuna cu tipa, cel mai departe am ajuns sa ii tin mana pe picior sau ceva de genul asta toata ora (pe partea interioara a cvadricepsului femural). Faza naspa era ca, neavand pic de incredere in mine, nu pricepeam de ce sta tipa cu mine: credeam ca pentru copiat sau pentru teme, dar niciodata nu a facut asta, desi as fi lasat-o, probabil. Ba cred ca i-am si sugerat, dar a refuzat. Interesant, nu?

Totusi, eram convins ca s-a pus cu mine in banca pentru a profita de mine (nu stiu de ce sa profite, acum ca ma gandesc, dar na), asa ca am facut pe fetita ofticata si nu am mai vrut sa stau cu ea in banca pentru ca o consideram profitoare, lucru pe care i l-am si spus in fata, de altfel. Tipa nu a zis nimic, dar parea destul de afectata. La vremea respectiva banuiam ca se preface.

Dupa inca ceva timp au dat iar hormonii in mine si am constientizat oarecum ca fusesem prost. Am inceput sa vorbesc din nou cu ea prin mesaje, apoi am inceput sa venim amandoi inspre scoala.

Dupa a castigat tipa Miss-ul si a fost super, chiar a meritat, dar chestia asta m-a facut sa ma simt mai distant fata de ea si am cam intrerupt legatura.

Trece si semestrul doi, vine vacanta, ma metamorfozez in forma suprema deschizandu-mi simultan chackrele si accesand cea de-a 19-a poarta a sosului celest.

Intre timp am crush-uri pe alte fete, dar imi trec relatv rapid cand imi dau seama cat de plicticoase sunt multe din ele (de tine vorbesc, 'Ketchup').

Trece si vacanta, trece si semestrul I al clasei a X-a. Un fel de timeskip.

Semestrul 2, o zi oarecare de miercuri sau ceva de genul asta, pauza mare, inainte de ora libera:

bancile trase toate in spatele clasei, cativa prosti muritori de rand jucau fotbal cu un bidon in fata clasei, iar eu cantam la un instrument muzical ca sa fie mai faina atmosfera, pentru ca cine nu vrea sa auda niste note gresite la un instrument de care nu a auzit nimeni (de aia nici nu il mentionez). In fine, cantam niste blues acolo si vine tipa si se baga in vorba cu mine, intreband de cat tipm cant, cu complimentele de rigoare, intreband chiar si de unde am luat instrumentul, inrucat ar vrea si ea sa achizitioneze unul. Vorbim noi ce vorbim si, la un moment dat, se baga in conversatie unul din baietii care jucau fotbal spunand : 'Ia uite-l pe asta, agata fetele cu muzica', la care tipa cu care vorbeam raspunde cu 'macar atat, daca nu cu altceva'.

Stiti voi, glume proaste de care toata lumea are parte macar odata.

Auzind asta colega mea de banca imi spune:

'auzi! cica la ea. spune ea, care te-a placut in clasa a 9-a'

Am ramas perplex.

Si da, acum am un crush pe un fost crush, care m-a avut crush exact cat imp o aveam eu crush pe ea.

Daca nu ai inteles, eu o placeam, ea ma placea, eu nu stiam ca ea ma place, nu a fost nimic intre noi, acum imi place de ea, insa stiu ca ei i-a placut de mine. Citez 'ca e destept, ca e frumos'.

Probabil ca o sa mi se urce la cap si iar o sa fac pe handicapatu' cu prietenii mei.

Tipa are prieten, cred ca e in clasa a 12-a, ceea ce e destul de provocator si pare a fi un obstacol maricel, daca nu cam exagerat de mare. In schimb, din cate am inteles, ei s-au certat si reimpacat de 10000000 de ori, asa ca nu stiu cat de stabila e relatia lor, sau chiar daca sunt, de fapt, prieteni cu beneficii, daca stii la ce ma refer.

Ea s-a mai bagat in seama pe langa mine de cateva ori si am mai schimbat ocazional complimente pe care le pot clasifica cel putin ca fiind 'sugestive'.

Nu imi fac sperante, fericirea mea nu depinde neaparat de o blonda cu pistrui(uuuu, pistrui), dar nu ar strica sa fim impreuna sau ceva de genul asta, daca intelegi la ce ma refer.

Ah, da, era sa uit! Hehehe.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

TPU nu e site de compus povesti stii? unde e intrebarea?

| Ch0co a răspuns (pentru RAY):

Ce ai cu omul? Daca nu iti convine ca a "compus" aici o poveste, nu raspunde.

| RAY a răspuns (pentru Ch0co):

Cu el nu am nimic, dar TPU nu e site de scris povesti

| sofisis a răspuns:

Si dilema ta care e mai exact? Vrei sa fii cu ea? Vrei s-o... daca intelegi ce vreau sa spun? Ce vrei?

| Ch0co a răspuns:

Desi nu prea pot sa iti raspund la intrebarea ta, probabil pentru ca si eu sunt un adolescent cu probleme de genul, vreau sa te felicit pentru mica ta compunere de aici. Nu am mai citit ceva atat de interesant/comic/serios in acelasi timp pe TPU in viata mea. Respect laughing

| Deuteronomul a răspuns (pentru Ch0co):

Wow, merci. Oricum nu mă așteptam la un răspuns nu știu de care, dar decât caterincă, mai bine feedback pozitiv, am dreptate? laughing