| anonim_4396 a întrebat:

deobicei imi rezolv probleme singur dar aici mi-ar fi de ajutor si parerea altora. Am cunoscut o fata recent, ne vedem zi de zi la scoala, si incet incet a inceput sa imi placa de ea. Tin sa precizez ca nu e atractie fizica. nici eu nu stiu ce e. Problema este ca am aflat de la o prietena ca ea eate intr-o relatie la distanta cu un tip, care sta in spania, roman de origine. Ei sunt de 2 ani impreuna si nu s-au vazut vreodata. ea l-a intalnit pe facebook si ei comunica numai pe whatsapp. Tin sa precizez ca amandoi avem 18 ani.

Intrebarea mea este daca sa ma aproprii mai mult de ea avand in vedere ca o plac sau sa o las in pace? In mod normal as respecta faptul ca aee un prieten dar ce are ea nu mi se pare ca e o relatie.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu s-au vazut niciodata? Incurcate sunt caile Domnului. Daca o placi eu zic sa incerci.Ce pierzi? O sa zica nu,si ce? laughing
O sa-i deschizi ochii mai bine : "Oh da,stiam ca ai relatie,doar te vedeam asa nefericita cum stori bateria la telefonul ala pentru el, in loc sa-i storci obrajii, da, esti fericita, asa ca o sa te las in pace" Ghici ce? Atunci ea se va gandi la situatia ei.Probabil rpede nu se va intalni cu tipul respectiv, si uite ca baiatul care a avut curajul sa mearga sa-i deschida ochii castiga.Vezi ca abordarea sa fie corecta!

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Multumesc mult happy pentru sfat. Am sa mai continui sa vorbesc cu ea, nu e usor ca sta numai pe whatsapp sa vorbeasca cu tipul ala. Si cand ne stim mai bine de atat si poate avem si incredere unul in altul fac pasul acesta. Si multumesc mult si pentru exemplu, ii deschide ochii sau nu, eu nu am nimic de pierdut happy

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai de ce! Zice nu treci in secunda 2 la alte, nu sta! Life is short, play big! Bafta Andrei!

3 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ademenesteo si fa sex cu ea, baiatul e acolo in Spania, ea aici, nu va afla niciodata deci e ca si cum nu ar exista baiatul