| RauXLl a întrebat:

Este o fata care mi se pare simpatica. Cum as putea sa ma imprietenesc cu ea?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Bag-o in seama. Deschide diverse subiecte de discutie cu ea. Vorbeste despre muzica/filme/actori, subiecte clasice. Cel mai important: caut-o tu de cele mai multe ori! Asa isi va da seama ca esti interesat.

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca nu ai nimic cu ea, incearca sa te apropii prin prietenii ei, gasca ei sa fie si gasca ta.In timp poti glumi cu ea, sau nu neaparat cu eadar atunci cand zambesti, razi, te strambi amuzat uita-te la ea.Incarca sa afli ce muzica ii place sau filme ceva si spune ca ai bilete la concert/film si nu ai cu cine merge.O sa-ti dai seama la un moment dat daca te place si ea.

| neutrino a răspuns:

Tu esti intr-un caz fericit: stii numai o fata simpatica. Mai trebuie sa afli daca fata este sau nu prostuta.

| Hieer a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea, bag-o in seama, salut-o! Incearca sa cauti anumite subiecte de discutat! happy

Sper ca te-am ajutat.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Iti zic cum m-a abordat pe mine ultimul baiat de care mi-a placut, mi s-a parut genial rolling on the floor) (pana atunci nu vorbisem niciodata) intr-o zi l-am vazut ca ma priveste foarte insistent si de fiecare daca tand ma vedea se uite la mine, eu am inceput sa fac la fel, sa ii zambesc cand il vedeam apoi intr-o zi m-a contactat pe facebook si mi-a zis "vorbim si noi sau continuam sa ne privim de la distanta?smug" si in ziua aia ne-am intalnit si am vorbit rolling on the floor (sper sa nu aiba cont sa vada astarolling on the floor) ), bine, tipul e si foarte tupeist... daca esti mai timid de fel, poti sa te bagi in seama cu ea, sa o intrebi ceva le un subiect banal si apoi sa incepeti sa vorbiti, sa va cunoasteti thinking

| 8imal a răspuns:

Daca doar ti se pare ''simpatica'' las-o balta si gigi becali e simpatic! trebuie sa existe elementul atractiei altfel va rapiti timpul reciproc!