| catalosu22 a întrebat:

Este o fata la mine in clasa de care imi place la nebunie, dar nu stiu cum sa ii zic ca o plac.Adica,nu vreau sa ma fac de ras.Cum sa o interb.Noi mai vorbim si o mai ajut cand e vorba ca de ex. nu are un stilou si il dau eu pe al meu, o mai apar de golanii care se iau de ea.Chiar vreau sa stiu cum sa ii spun ca o plac foarte multi si ca vreau sa fiu cu ea. Multumesc! Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

P.S Sunt in clasa a-6-a

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Aww, ce duulce, dragoste la clasa a6a. Iti spun eu cum sa faci. Daca esti tu de fel mai romantic si asa, pune-i in banca o scrisorica intr-un plic impreuna cu un bobocel de la o floare, si la sfarsitul scrisorelii sa ii zici acolo ca ai scris cu stiloul pe care il mai imparti cu ea! Daca nu iti place asa, ia-ti inima in dinti si opreste-o dupa ore, trage-o de ghiozdan si intoarce-o cu fata la tine si spune-i direct. De apreciat va aprecia in ambele cazuri, insa daca fata este fitoasa, nu te astepta sa te placa si ea, insa daca este linistita, singura temere ar fi ca e micuta si nu vrea acum o relatie, dar ati putea deveni prieteni foarte buni. Din prietenie se ajunge usor la iubire. Bafta multa si sper sa fiti impreuna si sa iti iasa ce am vorbit aici!

| catalosu22 explică (pentru Florenta16):

Multumesc de raspuns! Maine o sa imi iau inima ini dinti si o sai ii spun, si o sa folosesc si prima metoda.Multumesc mult!

9 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

laughing)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-i sa te ajute la cateva materii si restul se leaga

| Hutzy95 a răspuns:

Frate si eu sunt exact in situatia ta numai ca eu i-am zis a imi place de ea si sunt la liceu, imi era si mi-e frica de refuzuri sau sa ma fac de ras dar asta era in mintea mea.
Ca sa nu te faci de ras trebuie sa te duci la ea si vorbesti cu ea si o inviti in oras la un suc sau o cafea si daca vine ii spui atunci daca te refuza o sa stabilesti intalnirea pe alta data si sa ai grija sa nu te stie nimeni decat doar tu si ea si atunci ai timp sa vorbesti cu ea si sa ii zici ca iti place de ea, la inceput poate iti e greu dar tine minte... NU te vei face de ras spunand-ui ca iti place de ea si daca se ia de ea cineva sari in apararea ei chiar daca ea nu are dreptate.
Daca ti-am fost de ajutor iti doresc succeswinking

| catalosu22 explică (pentru Hutzy95):

V-a multumesc la toti pentru raspuns!

| catalosu22 explică (pentru Hutzy95):

Iti multumesc si tie! Sunt sigur ca toate raspunsurile o sa imi fie de folos.

| xDirectioner5 a răspuns:

Te inteleg complet! Desi. cred ca ar trebui sa schimbi putin strategia. intainte sa te bagi in chestii siropoase afla mai multe despre ea. Ce ii place sa faca, intreband-o. Gen "Si ce-ai mai facut tu in afara scolii" Ce suc ii place, ce fel de lucruri ii plac. Incearca sa vezi ca ii place!

| woazzix a răspuns:

Scoate-o la un suc happy (desigur tu platesti sucu... ) laughing

| radda01 a răspuns:

O scoti la un suc, la un film si ii spui nu este prea greu.esti cam mic dar pentru toate exista un inceput.bafta