| justrelaxhere a întrebat:

Salut TPU, este posibil sa existe spermatozoizi in lichidul preejaculator daca ultima ejaculare a fost cu 10 ore in urmă și a fost făcută urinarea înaintea actului sexual?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, pot exista.
Nu o să știe nimeni daca a fost sau nu în cazul tau insa...

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ai urinat si spalat penisul, nu poate exista sperma in lichidul pre-ejaculator.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, este posibil. Urinarea barbatului inainte de sex nu reprezinta o metoda de contraceptie, altfel era destul sa usor si toata lumea apela la acest truc.Din pacate, nu asa functioneaza.Dar este de preferat sa urineze oricum ambii parteneri inainte de sex din alte motive ce tin de sanatate (mai ales femeia este predispusa la infectii si e recomandat sa urineze inainte) si implicit de o partida de sex ok.

| Hyperion7 a răspuns:

Cine îți garantează că urina înaintea contactului sexual te va feri de o viitoare sarcina?
Las aici un material explicativ, sa înțelegi mai exact
https://youtu.be/ilyBEZgjC-I?si=63EXGqo9IXfcguBq

Bafta!

| mastadont a răspuns:

Da. Spermatozoizii nu sunt neapărat rămași de la ejacularea precedentă ci se eliberează o dată cu lichidul seminal, lichid care se eliberează în momentul ejaculării precum și în preejaculare.