| BogdanTheBeast a întrebat:

Eu am 14 ani,de ceva timp am niste sentimente destul de puternice pentru o fata din clasa.
As vrea sa-i spun si sai arat sentimentele care le am fata de ea.
Dar ea inca sufera dintr-o relatie care sa inchieiat acum aproape 2 saptamani,am incercat sa vb cu ea ca lumea nu s-a terminat,ca baieti mai sunt,si am incercat so inteleg si so apropi de mine.
Ma inteleg foarte bine cu ea de pe clasa a-5a,dar din pacate nu am curajul necesar pentru ai spune sau pentru ai arata ca o plac.
Mia dat si ea niste semne cum ar fi tachinari intre noi doi,o priveam in ochi si ea pe mine,parca simteam ca mar placea si ea pe mine dar nu sunt sigur ca ma place.
O prietena deaei a intrebat-o daca ma place si i-a spus ca sunt dragut.
Acum nu stiu ce sa cred...
Luna aceasta va fi ziua ei de nastere si atunci as vrea sa-i spun tot ce am pe suflet alaturi de un trandafir rosu si un mic cadou.Parca nu mai am rabdare sa astept pana de ziua ei sentimentele mele sunt tot mai puternice si as vrea sa-i spun mai repede dar nu am curajul necesar.
As vrea ca doar noi doi sa stim cand o sa-i spun ce simt pentru ea,doar daca va fi ceva intre noi doi sa afle si ceilalti.

spuneti-mi va rog cu ce as putea so apropi mai mult de mine cum as putea so impresionez si niste metode de ai spune ce simt.
Vreau sa specific ca nu sunt prea experimentat.(va rog nu radeti)sad

Răspuns Câştigător
| 000Diddy000 a răspuns:

Nu incerca sa ii spui pe mess, pe biletel sau alte chestii din astea, caci va intelege comlet gresit, va intelege ca esti cu ea numai din interes, ca e un joc pentru tine. Spune-i in fata va puteti intalni de ziua ei(daca da o petrecere inainte invit-o undeva, poti spune ca nu stii daca poti sa vii si mai bine i-l dai ca sa fii sigur) apoi spune-i, nu fi prost, nu da cu piciorul acestei relatii care intr-un final poate ar putea sa mearga.

2 răspunsuri:
| RobertClaudiu a răspuns:

In caz ca iti este rusine fii atent invit-o la un suc Daca va accepta inseamna ca ar putea fii ceva intre voi daca nu inseamna ca nu prea vrea incearca sa o inviti pe afara sa povestiti si sa vezi Sclipirea din ochii ei ce fericita va fi

| CanDy4Alecsa a răspuns:

Frumos.tongue Pai in primul si in primul rand trebuie sa o faci sa aiba o impresie buna despre tine dar s`ar putea sa aiba deja. Ai putea sa ii spui pe mess daca iti este rusine fata in fata. nu stiu o felicitare, un biletel happy. Sper sa iti fie de ajutor. Bafta!