| AndreiLascae1 a întrebat:

Deci eu am o " poveste " mai ciudata : Eu sunt in clasa a-7-a si din clasa 1 imi place foarte mult de o fata pe nume Daria.Mie nu mi se pare ca are cine stie ce ochi pentru mine...si nu stiu cum sa o impresionez sau sa ii spun ce simt pentru ea. tinand cont ca toti baietii din clasa se dau la ea, iar eu nu stiu cum sa ii spun ce simt pentru ea.Eu as vrea sa imi spuneti ce as putea face dar sa nu ma vada ceilalti colegi, as vrea sa ii spun cand suntem singuri undeva.Cum as putea sa ii spun fara sa o ranesc ..VA ROG SPUNETI-MI CUM AS PUTEA SA FIU CU EA.cine reuseste sa ma faca sa fiu cu ea primeste funda si vot...

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Eu zic că fetele-s rele, nu te mai risca...

| Firetears a răspuns:

Pai in primul rand mai pune-ti odata intrebarea: CE SIMT?
Daca nu gasesti un raspuns clar pentru tine nu te astepta sa il gaseasca ea!
Nu-i da motive sa se indragosteasca de tine daca tu nu simti la fel pentru ea! happy
Totusi daca iti place de ea...
Spune-i sa iesiti la un suc, cere-i un sfat in legatura cu o bluza/bratara, ceva, ii va placea sa te ajute...
Intreaba-o de iubitul ei (ca sa o tragi de limba, poate are si iubit, cine stie...).
Fa-o sa devina cea mai buna prietena a ta pentru ca intr-o relatie iubitul/iubita trebuie sa-ti fie in primul rand cel mai bun prieten! happy Altfel nu merge, ti-o spun din experienta...
Sa nu ai emotii, totusi daca nu merge relatia, daca nu o sa fiti impreuna, linisteste-te! happy Nu e cine stie ce pierdere, mai sunt fete pe pamant, nu uita ca Dumnezeu scrie povestea perfecta de dragoste pentru tine! happy
Bafta!

| rikkimady16 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi prieten cu ea: sa o aperi, sa o ajuti, sa o sustii, sa fi acolo pentru ea, sa radeti impreuna, sa o faci sa se simta in largul ei, sa vorbesti cu ea foarte mult, sa descoperi ce lucruri aveti in comun.
dupa ce ai reausit sa faci toate aceste lucruri atunci este momentul sa ii spui ceea ce simti. marturisirea sentimentelor nu trebuie facuta neaparat verbal, poti sa faci asta si prin anumite gesturi. de ex prietenul meu (in 7 am implinit un an-simteam nevoia sa specific asta) pur si simplu m-a luat de mana si ne-am plimbat asa prin parc o zi intreaga dupa care am stiut amandoi ca suntem impreuna si gata, simplu.

o prietena nu o ai asa de pe o zi pe alta si nici o relatie reusita si de durata. aceste relati se consolideaza odata cu trecerea timpului si trebuie sa astepti pana sa fi cu o fata, sa faci pasi mici, dar siguri.

Bafta!:*

| Staicu_Razvan_1996 a răspuns:

In primul rand, asteapta sa mai creasca happy, si in al doilea, fii prieten cu ea de acum, si incearca, daca poti, sa te imprietenesti si cu colegii ei de clasa.iar cand ea va fi mai mare, cls a 3-a sau a 4-a, cred ca poti sa ii spui ce ai pe suflet.

| AndreiLascae1 explică (pentru Staicu_Razvan_1996):

Pai ea e in clasa a-7-a happy si eu la fel.