| DannyDSB a întrebat:

Eu unul nu mai inteleg nimic. Deci... m-am indragostit de o prietena pe care o cunosc de 12-13 ani. De ziua ei i-am dat un trandafir si am scos-o in oras, iar la intalnire i-am spus ce simt pentru ea. Ea mi-a spus sa nu ma supar dar ea nu ma vede mai mult decat un prieten si nu vrea sa fim impreuna. La finalul intalnirii am incercat sa o sarut, dar nu m-a lasat, mi-a spus ca i-a placut intalnirea, s-a suparat pe mine si apoi a plecat. Urmatoarea zi reusesc sa o impac zicandu-i ca nu am stiut cum sa-mi exprim sentimentele fata de ea. O prietena a vorbit cu ea, dar mi-a spus ca nu imi zice ce au vorbit ele doua pana cand nu aude vestea "cea buna" despre mine si ea si mi-zis sa insist. Am insistat destul de greu fiindca sunt foarte timid si mi-e rusine de asta. Acum, ea abia vorbeste cu mine, la mesaje nu-mi raspunde, iar cand ma saluta parca ar vrea de fapt sa spuna "Nenorocitule!". Nu stiu ce sa fac, sa uit de sentimentele mele pentru ea si sa-i spun asta sau sa-i spun ca o iubesc si sa o rog sa accepte sa-mi dea o sansa? Sunt foarte confuz

Răspuns Câştigător
| MariusMarius07 a răspuns:

Inteleg perfect prin ce treci. daca ti-a spus ca nu vrea sa fie cu tine, n-are rost sa insisti. Daca stai sa te gandesti, ea are de pierdut, nu tu. A pierdut pe cineva care o iubea. Incearca sa o uiti definitiv, sa fi rece cu ea. Si vei vedea. cand vei fi mai rece cu ea, nu o sa inteleaga ce se intampla cu tine si va veni singura la tine.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da-i mesaje, roaga-te de ea, sufoc-o cu iubirea ta, poate asa iti iei si block.
Acum serios, ai incercat deja, incerci odata, bine poate te refuza, incerci a-2-a oara, te refuza din nou, dar nu mai incerci la infinit, devine stresant de la un timp.
Si sa ziceam ca ea te place, dar e indecisa, iar nu e bine, ca nu stie ce vrea, poate acum te vrea pe tine si maine il vrea pe altul.
Nu stiu ce vei face tu dar eu nu as mai insista.

| NAT0 a răspuns:

Stai. Nu insista că te arzi. laughing
Cine te vrea, te caută. Parcă așa era. Ai încercat s-o săruți, s-a ferit înseamnă că nu vrea. Consolează-te cu ideea că ai încercat și mergi mai departe că mai sunt și altele.
Deci da, uiți de ea și nu o mai bagi în seamă, îi răspunzi normal ca înainte și doar să râzi de ea chiar s-o enervezi.laughing O să vezi că o să te caute, încet încet și poate, POATE, nu o mai vrei, hăh. Vezi tu, săloot.