| Darkdayalex a întrebat:

Eu am cunoscut o fata acum 2 saptamani. E noua la noi in clasa. Mie imi place foarte mult de ea. Ea vine la mine in fiecare pauza sa vorbim, chiar daca vorbea cu alte fete tot vine la mine. Cand avem o ora impreuna (ca sunt la o scoala privata si ne-au despartit la fiecare materie in doua grupuri: avansati si incepatori) mergem doar noi doi, impreuna pana la sala de clasa respectiva. Am vorbit cu ea si am vorbit sa ne intalnim luni, si a spus ca o sa ma sune ea. Mi-e frica ca n-o sa ma sune ca e un pic cam rusinoasa. Ar trebui sa o sun eu daca nu ma suna ea? Ce spuneti ma place sau nu?

3 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Nu te grabi cu "placutul"! Poate vrea sa fiti prieteni pentru inceput happy Si nu o suna! O sa pari disperatwinking

P.S. Suno marti sau luni seara(daca nu te suna) si intreab-o: "Daca a patit ceva de nu te-a sunat?" tongue Ca sa para ca-ti pasa si ca nu esti disperat

| December a răspuns:

Nu e cazul aici sa o suni tu. Daca a spus ea din proprie initiativa ca te suna, e bine sa astepti. Si nu te grabi in nimic. Daca e sa iasa ceva ai tot timpulwinking. Daca se intampla sa nu te sune, atunci o suni tu dupa o zi si o intrebi ce s-a intamplat, da e ok, etc. Sau daca apuci sa o vezi la scoala vorbesti acolo.winking

| Fizica_Md_1995 a răspuns:

In primul rind nu fii timid. FII TU! Totul o sa meaga de la sine. ps: Nu fii prea insistent, afla mai intii gusturile ei, apoi fai niste surprize placuta.