| ionyalex a întrebat:

Va rog sa ma ajutati nu stiu cum sa procedez.Imi place de un baiat din liceu pe care l-am cunoscut intr-o excursie si sa legat ceva intre noi insa din vina mea (pe vremea aceea imi placea de alt baiat) lucrurile nu au evoluat,apoi am petrecut revelionul impreuna insa prietenei mele cele mai bune (colega de banca, petrecem mult timp impreuna) i-a placut de el si a incercat sa stea cu ea...ea insa nu a facut nici un pas si a respinso (p.s. ea e foarte lipicioasa adica baietii scapa cu greu de ea, sau ii plac 10 baieti in acelasi timp si ea nu stia ca il plac sau ca s-ar fi intamplat ceva intre noi ba mai mult stia ca imi place de alt baiat). Intr-o zi eram la sala si mi-a spus ca ea crede ca Dan ma place si eu am zis da s-a intamplat ceva in exursie dar... Au trecut zilele si nu sa mai intamplat nimic pana acum o saptamana cand trebuia sa mergem in club dar eu nu am mers si ei doi s-au pus impreuna (mi.a picat fata)si ce sa vezi dupa 2 zile s-au despartit "au luat o pauza" si in cotinuare mergem pe la el pe la clasa dar nu pare sa aiba vreo urma de afectiune pentru prietena mea ba chiar vine la mine cand stau de vorba cu niste fete de la clasa respectiva (cum sa spun avem multe in comun se leaga povestiele noastre si in plus ma simt in largul meu in preajma lui )si in continuare prietena mea il saluta el pare indiferent, cu mine nu este asa doar cand suntem amandoua in preajma lui.Am nevoie de sfatul vostru ce trebuie sa fac urgent! fiindca la vara urmeaza sa mergem la mare si normal ca va fi si ea si el, iar eu nu stiu cum sa procedez. Apreciez sfaturile voastre si va multumesc ca asti stat sa imi cititi romanul laughing)

Răspuns Câştigător
| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Ma,se vede ca te place pe tine si nu pe prietena ta. Daca se poarta indiferent cu ea si cu tine nu. Poate atunci cand a fost cu ea in club s-a imbatat putin si nu a stiut ce face, dar el te place pe tine. La vara, cucereste-l.Sa nu stai degeabahappy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La mare el sigur va incerca sa te iubasca mult. Asadar, sa fii pregatita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei sa iti fac cunostiinta cu cativa baieti de la mine din liceu?

| ionyalex explică (pentru anonim_4396):

Nu multumesc de intrebare laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionyalex):

Bn.

| BeHappy26 a răspuns:

Eu tot ceea ce iti pot spune este sa iti urmezi inima. Fa ceea ce simti. Nu trebuie sa iti pese de nimeni altcineva decat fericirea ta. Mergeti si distrati-va! Daca vrei sa il atragi mai tare inspre tine, fa-o cu vorbele, cu felul tau de-a fi... asta este cel mai important. :3 Arata-i ca ti la el mult, dar sa nu fi prea obsedata dupa el..pentru ca se va indeparta. Succes! happy