| DjAbstraktw a întrebat:

Salut TPU. Sunt bărbat si atunci când fac dragoste / sex petrec pana la o ora toate felurile de poziții dar nu pot sa ajung la orgasm, nu stiu care e problema, am 23 de ani.
Asa cand ma masturbez in 2-3 min e gata, dar când ajung la actul sexual totul e bine doar ca nu am orgasm, știe cineva de la ce ar putea fi?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul in afara casatoriei este un păcat de aia nu ti se ridica penisul ca păcătuiesti păcătosule vorba lu jiji becali fă zece rugaciuni laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva ar putea fi cauza.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca de obicei te uiti numai la filme xxx, e posibil ca actul din viata reala sa nu se ridice la asteptarile nerealiste de acolo? In acelasi timp, poate fi o afectiune medicala.

Apoi, incearca sa nu mai folosesti,, gen''.E ok in adolescenta, dar mai incolo nu prea. laughing

| ALM2000RO a răspuns:

Mai schimbă pozițiile și lasă filmele xxx și masturbarea. Nu ai nevoie de labă dacă ai viață sexuală activă și satisfăcătoarewinking

| GeorgeCazan a răspuns:

Lasă masturbarea și fă doar sex. Mănâncă sănătos si fă sport. Știu pot sa zici că sunt vorbe, dar o să vezi schimbare...intr-un mare bine.

| FindMyName a răspuns:

Depinde, poate te masturbezi prea mult și excesul de masturbare poate fi o cauză.