| Tpu0014 a întrebat:

Bună,am și eu o problemă dar nu știu cui să mă adresez pentru un răspuns, mi-am inceput viața sexuală la 20 de ani, in prezent am 24 de ani,dar nu am avut niciodată orgasm în timpul actului sexual,acum sunt căsătorită, de 2 luni am născut,dar parcă tot mai slăbuț este actul sexual,soțul meu a tot incercat să mă ajute să am orgasm,nu a funcționat nimic,nici o poziție,de oral nici nu aduc în discuție că i se face greață,nu a făcut și nici nu îi place să facă,rămân doar când am eu timp să mă masturbez și cam atât,chiar nu știu ce să mai fac, a-și aprecia orice răspuns PS(deja actele sexuale sunt mult mai scurte și nu mai există preludiu, uneori nici nu apuc să mă excit destul că e gata).

Răspuns Câştigător
| Bogdanel27 a răspuns:

Acum depinde de voi, depinde și de tine cât de mult te relaxezi și te focusezi pe făcut dragoste, dacă stai cu gândul la bebeluși nu știu cât la % mai ajungi la orgasm mai ales dacă ai și partenerul cam (stângaci) încearcă să folosești poziții în care să ai acces sau să aibă acces cu mâinile în zona intimă pentru a te mângâia. Nu trebuie să-ți lipsească săruturile, atingerile și mângâierile. Iar tu comunică mai mult cu el spune-i ce-ți place cum ți-ar place și ai șanse mari de reușită

| Tpu0014 explică (pentru Bogdanel27):

De comunicat, nu prea mai comunicăm, uneori îi sugerez să schimbăm poziția, zice că imediat și după termină și gata toată treaba.

| Bogdanel27 a răspuns (pentru Tpu0014):

Nu e ok dacă procedează așa, chiar nu e ok deloc

| Tpu0014 explică (pentru Bogdanel27):

Știu,și e păcat, că după ce crește fetița nu o să mai avem parte prea des de momentele noastre intime, uneori parcă m.asi relaxa și eu dar prioritatea mea e fetița și cam atât

| Bogdanel27 a răspuns (pentru Tpu0014):

Da așa este dar dacă intervine un copil nu înseamnă că nu mai trebuie să aveți intimitate

| Tpu0014 explică (pentru Bogdanel27):

Eu știu asta, dar nu prea am ce să fac

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E clar că nu ai găsit partenerul potrivit pentru asta.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ok, probabil este și vina faptului cum ajungeți voi în punctul ala, dacă începeți direct fără 0% romantism este clar( adică sa începeți direct).
Preludiul este foarte important, are rolul lui, dacă soțul tău trece peste aceasta parte categoric ca nu se simte la fel.
Cred ca trebuie sa ai o discuție sincera cu el și sa ii spui ca tu ai și tu dorințele și plăcerile tale și ca nu puteți începe pe direct.
" i se face greata", adică el sa primească bănuiesc dar când este vorba sa facă el asa ceva " scarbos".

Ps: doar prin comunicare lucrurile o sa se rezolve, propune-i " începuturile " alea romantice și după la momentul ala, ca nu are farmec dacă începi asa de o data, sigur exista ceva ce te face sa te simți " horny", te poți gândi în timpul ala la lucruri mai fierbinți
Succes!

| Bogdanel27 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Sunt in mare parte de acord cu tine dar fata a spus că a și născut, in mare parte când ai un bebeluși mic și poate nu ai nici bunicii lângă tine să te ajute sexul(dragostea) este pe "fugă" și cu o ureche la copil. Îți spun din propria experiență

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Bogdanel27):

Nu ma gândisem și la acest aspect, dar da contează și asta( uneori când nu ai experienta de a avea un copil, nu știi cât de dificil este)
O zi frumoasa!

| Bogdanel27 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Ști cum e? E că n-ai a gândește-te că ai cel mai frumos început, și cănd să ai și tu finalizare se trezește copilul și te strigă se duce dq toată munca depusă pentru un orgasm reușit. Nu zic că nu e normal să nu fie partenerul romantic, și toate cele dar când ai un copil e mai pe fugă nu mereu dar există cazurile respective

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca sotul nu e in stare sa te faca sa ai orgasm atunci e de rau ofemeie care nu are orgasm traieste degeaba. cauta pe cineva care sa te faca sa te simti femeie sa ai orgasm saptamanal si sa fii fericita.o viata ai si dupa menopauza o sa regreti ca nu ai facut la momentul oportun acest lucru