| anonim_4396 a întrebat:

ies de ceva timp cu niste prieteni printre care si o fata si imi place de ea, cum ar trebui sa ma comport cu o fata? Adica stiu nu trebuie sa fav glume proaste de ex, dar altceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te comporti de asa maniera incat sa-i atragi atentia, iar prin ceea ce faci sa-i demonstrezi ca esti cel mai bun din grup. De asemenea incearca sa fii mereu, gentil, atent, efectiv sa-i dai de inteles ca o placi. Daca ai putin curaj si tupeu poti sa-i spus in mod direct ca doresti ca intre voi sa existe o relatie care sa reprezinte ceva mai mult decat o simpla prietenie. Succes!

2 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Sa fii un gentleman, sa nu faci chestii care sa te faca sa pari prost, sa vorbesti frumos.

| viperra a răspuns:

Vezi ce comportament are fata, daca face glume si e sociabila, fa si tu din cand in cand cand e momentul dar numai dac stii ca gluma e una buna. Daca e mai timida/retrasa, abordeaz-o frumos...mai exact, intreab-o ce mai face, din cand in cand, dar sa nu o sacai intr-una.
Succes! happy