| Enter27 a întrebat:

im place mult de o fata da. chiar nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea. adica cum ar trebui sa vb sau despre ce sa vorbesc cu ea. ciar nu stiu sad plz daca credeti ca puteti sa imi dati niste idei ar fi foarte folositoare.

12 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Te bagi în seamă cu ea, n-o vei deranja.
Ia, o întrebi și tu dacă și-a vopsit ouăle.
Dă-i atenție.

| e7d7n7 a răspuns:

Danonino e soluţia!

| Enter27 explică (pentru e7d7n7):

Da raspuns serios daca stii. chiar as aprecia

| madalinamadu a răspuns:

Incepeti cu lucruri simple si nu neaparat importante, cum ar fi scoala.Usor,usor veti afla ca aveti cateva luncruri in comul si o sa gasiti subiecte de discutie.Succes!winking

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Pot sa te ajut Daca chiar iti place de ea si nu stii cum s-o cuceresti...e simplu...cunoasteo mai bine, afla ce-i place si apoi discuta cu ea ceea ce crezi ca o intereseaza, dar in acelasi timp si ce-i place!

| Enter27 explică (pentru MadaMadalina1234):

Sincer mai am o problema sunt putin cam rusinos. si mereu ma inrosesc can trebuie sa vb ceva cu ea

| MadaMadalina1234 a răspuns (pentru Enter27):

Pai. ce sa-ti zic daca esti rusinos lasa-i biletele in care sa-i scrii ca esti un admirator secret...

| AngelWhite99 a răspuns:

Toti trecem prin asta,eu am acelasi probleme si ma mir ca altora le pot da sfaturi dar mie nimic.Ok pai in primul rand gaseste elemente comune mai intai devino-i bun prieten apoi, cel mai bun, iar pe urma iubit, lucrurile astea necesita timp, daca ajungi sa fii cu ea si vrei sa mentii relatia fi foarte atent si grijuliu e cel mai important.

| AngelWhite99 a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))

| Dinu_Marian_1994 a răspuns:

In primul rand vezi daca nu o plictisesti daca nu o enervezi daca ii face placere sa stea cu tine iar pe urma nu stie nimeni ce ai putea sa o intrebi decat cat este ceasul de tine depinde fa-ti un dicurs dinainte si ai sa-ti dai seama din raspunsuri daca ii face placere sa stea cu tine

| Iulicaa a răspuns:

O saluti, o mai intrebi ce face, daca se simte bine.
O intrebi daca ii poti fi de ajutor cumva, o cunosti, afli ce-i place si ce nu.
Zambeste-i mereu. : D
Tachineaza-o in timp ce ii vorbesti. Nu fi rau, dar fii jucaus. Pentru a intelege cum sa vorbesti cu o fata e necesar sa o asculti cu atentie si sa afli lucruri cu ajutorul carora sa o poti tachina.
Un mod TOTAL GRESIT de a vorbi cu o fata este acela de a o complimenta prea rapid sau/si prea des.
Razi impreuna cu ea, dar nu fa sa para evident ca esti interesat de persoana ei. Daca o faci…ea isi va pierde interesul.
Sper ca te-am ajutat cat de cat!

| Oprea_Robert_1999 a răspuns:

Baaa, iti mai place de ea?