| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o colega. Acum ceva timp mi-a spus ca ii place de mine si incet incet a inceput si mie sa imi placa de ea. Vorbim tot timpul prin mesaje pe telefon big grin.Ma inteleg foarte bine cu ea.
Cum as putea sa ii spun ca o plac?( Am 14 ani big grin )

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

La fel cum ti-a spus si ea ca te place. Nu cred ca ai nevoie de sfaturi pentru asta, mai ales daca vorbiti mereu prin sms, ii poti scrie pur si simplu ca e draguta si ca ai inceput sa o placi mult.
happy

| anonim_4396 explică (pentru frostxtq):

Mersi happy

| frostxtq a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere happy

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Nici nu i nevoie sa i spui ca o placi. Ea stie deja acest lucru!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu inteleg, ti-a spus ca te place, iti place si tie de ea, vorbiti, ce naiba mai astepti?
propune-i sa iesiti undeva, spune-i ca o placi, sarut-o (nu va avea o reactie de respingere pentru ca te place); fa ceva din toate astea, orice... ti-o ia altu si nici nu iti dai seama, ea crede ca tu nu o placi daca nu ii arati si se resemneaza.

| rox13yy a răspuns:

Daca esti timid si nu ai tupeu sa ii spui ai putea sa ii dovedesti prin gesturi.Dar cred ca mai indicat e sa ii spui pur si simplu. Daca ea ti-a zis sigur asteapta sa ii zici si tu, si daca nu ii zici va crede ca nu o placi.

| neutrino a răspuns:

Roaga-ti prietenii sa-i spuna ei din partea ta.