| marrykay a întrebat:

Imi place de un baiat de vreo 5 ani si nu stia absolut nimeni de asta, chiar si prietenele mele cele mai bune. El e mai mare decat mine cu 2 ani jumate si eu intotdeauna imi doream ca el sa imi scrie primul ca daca eu ii voi scrie prima, el va pierde tot interesul fata de mine, chiar si dorinta de la zilele mele de nastere era sa fiu cu el. Într-o zi, el mi-a scris si ma intreba fel de fel de chestii despre viata mea personala (daca am prieten, daca am avut prieten...). Faza e ca el nu mai vorbeste cu mine, nu raspunde la mesaje, la telefon. Si-a gasit o prietena (adica s-a impacat cu fosta lui) si cand il vad in realitate fac tot pentru a putea sa ii atrag atentia dar nu ma ajuta nimic. Prietena lui a aflat ca eu vorbeam cu el si a facut ea primul pas si s-au inceput a intilni din nou. Cand ea ma vede in fiecare zi la scoala, se uita la mine cu ochi rai ca si cum m-ar fi ucis cu ochii aia si ma sperie cand o vad asa. Ajutati-ma! Poate imi dati un sfat cum as putea sa vorbesc cu el. El stie ca imi place de el si lui ii place de mine dar nu vrea sa faca primul pas el, nu prea sa se desparte de prietena lui. Am petrecut multe momente impreuna in care am vazut bine cum se uita la mine si intelegeam ca simte ceva pentru mine si stiu asta foarte bine. Multumesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Suntem intr-o economie de piata guvernata de legea cererii si a ofertei. Mareste oferta!

| Ovi4678 a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui asta si lui si sigur o sa ramana cu tine.Bafta!

| mast3r a răspuns:

Mai asteapta inca 5 ani si dupa aia trimite-i un mesaj

| Satoko a răspuns:

Daca nu vrea sa se desparta de respectiva fata cu care este acum poate chair tine mult la ea. eu cu actuala mea prietena am stat 2 luni duap care s-am imprietenit cu fostul. ea plangea dupa mine dar parca simtea ca trebuie sa stea cu el. pe urma cand el s-a dovedit a fi un excroc ( majoritatea baietilor ) ea s-a intors la mine happy si bineinteles ca eu ca un om intelegator am iertato