| MissSmile a întrebat:

Buna tuturor!
Imi place de un baiat de mult timp. Eu am facut primul pas si am facut rost de id lui, desi nu imi sta in caracter. Am vorbit de cateba ori pe mess, am aflat unele lucruri despre el, dar problema este ca doar atunci cand intram eu pe el vorbeam. Prietenele mele imi tot spun sa-i marturisesc ca imi place de el, de fapt ca sunt indragostita de el, dar nu indraznesc...am si eu orgoliul meu de fata! Nu stiu ce sa cred, cand vorbeam cu el ne intelegeam asa bine, vorbea foarte frumos, etc. Vara asta a venit acasa din stainatate, iar pima data cand am reusit sa ne vedem, s-a uitat una intr-una la mine, sau mai bine spus holbat! Bineinteles m-am uitat si eu pentru ca de mult imi doream sa il vad, apoi ne-am salutat. Apoi intr-o alta duminica in centrul orasului se plimba cu masina, trecea foarte aproape de mine dar nu s-a gandit sa ma salute, nici macar sa isi intoarca privirea, dar dupa ce sa intors, iarasi s-a uitat foarte insistent, cred, din cauza faptului ca nu eram la fel de aproape de el. Nu stiu, m-a facut sa ma gandesc ca ar putea sa ma placa, dar unori cred ca asta e doar in imaginatia mea. Nu stiu de ce nu indraznesc sa intru pe el... poate astept sa intre el. Sper sa ma ajutati! Va rog! Am mare nevoie de ajutorul cuiva! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| byancacool a răspuns:

Buna am patit si eu ceva asemanator intr-un fel.Eram indragostita de un baiat si el se uita in timpul orelor la mine dar mereu si credeam ca ma place si sperand ca asa e am facut greseala de a ma pune intr-o postura foarte jenanta. I-am spus ca il plac si l-am intrebat daca ar vrea sa fim prieteni si prost am facut.Cand l-am intrebat mi-a spus ca nu stie si asa m-a tinut timp de o luna si dupa ce am vorbit aprins cu el mi-a zis ca nu era pregatit de o relatie si uite ca am suferit asa ca te rog nu fa greseala de ai marturisi ce simti si vorbeste cu el daca doreste si iesiti la o plimbare cu prietenii, vorbititi si daca te place o sa iti spuna crede-ma.Bafta si sper ca te-am ajutatbig grin:*

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu te ambala prea tare. Daca te place se va baga in seama la tine... daca nu, asta e.va veni altul. Un sfat!: Nu-i spune ca esti indragostita de el! Nu fa greseala asta.Tw va manevra cum stie el mai bine si se va simtii mult mai bine(o sa le zica la toti ceea ce i-ai zis tu) sper ca te-am ajutat. fundita?big grin

| missindependent95 a răspuns:

In ziua de azi multe fete marturisesc baietilor ca ii plac. Mie cel putin mi se pare absurdlaughingNiciodata n-am facut asa ceva si nu cred ca o voi face.Incearca sa intri in grupul lui de prieteni si astfel va puteti cunoaste mai bine si puteti deveni prieteni foarte apropiati. Nu se stie niciodata.winking. Nu-ti pierde speranta. Fundita?love struck

| MissSmile explică:

Speram mai multe pareri, oricum multumesc tuturor!