| Seby88 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata cu care vorbesc de ceva timp pe instagram.Acum recent i-am spus ca o iubesc si a zis ca sa-i scriu o poezie ca altfel nu are farmec.Bun, i-am spus poezia si a zis ca apreciaza ca vreau sa o impresionez dar tot crede ca nu ne potrivim.Am impresia ca isi bate joc de mine si arata prietenilor ei ce vorbește cu mine.Voi ce credeți?

6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Când îți place de o fata, trebuie sa vezi dacă exista reciprocitate sau dacă fata respectiva te ia în serios. În acest caz nu poți ști sigur dacă ea arata cuiva conversațiile voastre dar părerea mea e ca o poezie nu se cere iar tu nu trebuie sa faci ceva ca să demonstrezi ca placi pe cineva, când vrei sa fi cu cineva se întâmplă de la sine, dacă placi o fata trebuie sa fi mai ferm în fața ei, nu sa faci tot ce îți cere, o poezie necesita talent, mie mi sa par penibile cumva poeziile astea făcute asa pe repede înainte, fără substanță, fără sa ai o relație profunda cu cineva, doar dacă nu cumva chiar ești poet și faci mereu lucrul asta, e la fel de greșit cu a face o declarație pompoasa atunci când nu e cazul

| Nemessys a răspuns:

Își bate joc de tine.

| alexalx1234 a răspuns:

Chiar asta face. Cel mai probabil e cu prietenii ei si rade copios de mesajele tale, am patit exact la fel si fata nu era cine stie ce frumusete, dar asa sunt fetele, profitoare si neserioase. Cauta-ti un hobby si vei uita de fete.

| Anonima163333 a răspuns:

Bună!
E clar, după faptul ca tu i-ai aratat foarte mult c-o placi, ea doar își bate joc de tine. Nu merita, este nesimțită și te-a prins de fraier
O fata care place un băiat, acesta făcându-i complimente, nu o sa ii zică ca nu se potrivesc.

| Valentina8 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa ne indoim de insinctul nostru uman care cel mai des nu greseste. In cazul meu e asa...
E posibila varianta ta. insa daca i o fata care te apreciaza si se comporta frumos cu tine, si se deschide si ea in fata ta nu cred ca si bate joc. Insa daca tu nu stii...mai nimic de ea si se comporta cu tine doar in mod "educata bine" Cred ca isi bate joc...

| Jullykss a răspuns:

Hello, te rog sa i dai block si cam atat. Tipa profita de faptul c o placi și se amuza pe seama ta. Just get over it pls