| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cam grava as spune eucrying imi cer scuze de acum daca scriu mult... din cls a6a imi place de un baiat, a fost cu mine in generala, el acum e la liceu ca si mine are 16 ani iar eu 15.de 6 luni in sfarsit suntem impreuna.ne mai certam noi cateodata dar niciodata nu ne-am despartit:X faza este ca parintii lui nu sunt de acord cu mine din cauza fostei lui prietene care a fost si colega mea, are ura pe mine si tot incearca sa ma desparta de baiatul acesta. i`a spus mamei lui de mine ca as fi c*rvacrying si acum il tot bate ca e cu mine. stiu ca suna aiurea dar asta e adevarul nu vrea si nu vrea sa ne lase impreunacrying pb mai mare este ca iubytul meu vrea sa-i fac oral...doar ca ii e frica ca o sa-l doara ca la fostasad asa ca m`a pus sa invat.de 6 luni ii tot zic ca invat dar mi`e super rusine, si scarba. de el nu imi e, dar nu pot face nimic cu altcineva. i-am explicat ca pe el il iubesc si nu pot face nimic cu altu, iar asta se invata in timp si cu persoana iubita, pentru ca nimeni nu s`a nascut invatat. dupa toate astea s`a suparat, a zis ca imi bat joc de el de atatea luni, ca cica nu-l iubesc deloccryingchiar ma doare ce spune pentru ca daca nu l`as iubii l`as lasa balta dar nu pot.acum nu stiu ce sa fac ca de la o vreme a inceput sa se supere mai mereu, imi spune ca se simte singur si neiubit de nimeni, crede ca nu-l iubesc si tot zice ca vrea sa se omoare, chiar a incercat de cateva ori. poate ca dupa ce v-am spus ce imi cere credeti ca isi bate joc, dar daca ar fi asa si-ar bate joc 6 luni de zile? sau ar mai sta cu mine daca masa il tot bate? sau mi-ar mai fi spus ca vrea sa fugim daca parintii nu st de acord si sa ne casatorim?sad sincer nu cred ca isi bate joc. dar mi-as dori mult sa-i dovedesc ca il iubesc cu adevarat si sa inteleaga si el ca nu pot cu oricine ce imi cere el. ma gandesc ca nu ma crede ca il iubesc si din cauza ca nu ne-am vazut niciodata din cauza parintilor lui.va rog ajutati`ma si pe mine

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Să ştii că nu e mare filozofie sexul oral, e normal. Nu îţi fie frică să îi faci, s-ar putea să îţi placă şi ţie la un momentdat. happy În legătură cu cealaltă parte...dovedeşte-i că îl iubeşti, fă-i o surpriză, şi vorbeşte cu părinţii lui, spune-le că acea fată e doar geloasă şi că nu trebuie să o creadă. Demonstrează-le că eşti bună pentru el. De exemplu, propune-i iubitului tău o cină... tu, el şi părinţii lui. Adu-i mamei sale un buchet de flori, iar tatălui o sticlă de vin. Dă-le ocazia să te cunoască.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cum sa te puna la 15 ani sa faci sex oral? Mi se pare o nebunie si nu cred ca ar trebui sa accepti asa ceva. daca intr-adevar tine la tine si te respecta catusi de putin, sa aiba rabdare, sa astepte sa faci si tu 18 ani si dupa aceea o sa va incepeti viata sexuala, intai cu sex normal si apoi, cand o veni vremea cu sex oral.
Te sfatuiesc sa nu accepti compromisuri de genul asta, fiindca un baiat care iubeste o femeie n-o foloseste. Sexul oral are farmec doar in cadrul unei relatii sexuale implinite, reciproce, cand amandoi partenerii si-l doresc foarte tare si ambii se simt satisfacuti de acest contact sexual. Daca tie ti-e chiar si un pic scarba, frica rusine, sau pur si simplu nu ai chef, nu ar trebui sa-ti ceara sex oral, iar adica iti cere, tu ar trebui sa intrerupi relatia imediat, fiindca e clar ca baiatul acela urmareste doar placerea lui personala, netinand cont de persoana ta.

| MihAelA_1847 a răspuns:

La varsta de 15 ani, mi se pare cam absurd, dar daca asta vrei, e problema ta.Dovedeste-i ca il iubesti cu adevarat si ca ai face orice pentru el.Incearca sa discuti cu parinti sai si sa le explici ca tu nu esti asa cum a spus colega ta.

| terra2009 a răspuns:

Astea da probleme, ce sa mi spunem. Sexul oral chiar este o problema. Cat ai zis ca ai? 15 ani? de ce nu mai astepti sa cresti putin inainte sa te gandesti la casatorie, fuga si alte chestii de genul celor care normal ne lovim de ele mai tarziu in viata.

Asta este sfatul meu, concentreaza-te pe ceva mai important in viata la 15 ani.