| bebitzu a întrebat:

Prieteni, am zi eu o problema, imi place de o fata de la mine din clasa ma uit mult la ea in ore, cateodata o prind cu privirea si zambeste. Problema e ca sunt cam timid si nu vorbesc mult cu ea in pauza, pe mess vorbim dar la fel, nu mult... sad. Ce ar trebui sa fac? Ma gandeam sa mergem intr-un parc, numai ca daca nu prea vb in pauze nu stiu ce am putea face in parc... sad. As avea nevoie de cateva sfaturi. Va rog. Multumesc mult >big grin

2 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Ia-o la o pauza deoparte si intreab-o daca vrea sa mearga cu tine la o plimabare dupa ore!
Nu pierde timpul sa nu ti-o ia altcineva inainte... lasa timiditatea intr-o parte!

| crisS a răspuns:

Daca iti zambeste inseamna ca si ea te place, din cate imi spui cred ca e la fel de timida ca tine./In privinta sfaturilor iti propun sa fi mai indraznet du-te la ea si vb cu ea orice ce iti vine in cap...