| ttyes a întrebat:

Salut TPU,imi place foarte multe de o fata. Vorbesc destul de mult cu ea,zambeste mai mereu cand e cu mine, facem glume impreuna.Eu cred ca stie ca o plac si in ultimul timp ma tot obliga sa spun de cine imi place si eu nu stiu cum sa o mai mint. Unui baiat ii mai place de ea si ea nu prea are motive sa il place pe el.Intr-o zi mi-a zis ca ii place de el(cred ca sa ma faca gelos) dar pana la urma a recunoscut ca nu il place dupa ce i-am zis eu ca nu o cred.O fosta colega m-a luat in brate si a aflat cea de care imi place si s-a uitat urat la mine si m-a intrebat te-a luat in brate? Colegul ei de banca mi-a zis ca e moarta dupa mine in fata ei si ea nu a zis nimic si eu am zis ca nu cred si am plecat.Intrebarea mea este daca credeti ca ma place? Si mai am ceva. Vreau sa o intreb pe cea mai buna prietena a ei daca ma place sau nu si sunt sigur ca mi-ar spune adevarul, iar daca mi-ar zice da m-as duce si i-as spune ca o plac si ca vreau sa fiu cu ea daca nu nu m-as duce pentru ca nu vreau sa ma respinga si dupa sa rada colegii de mine.E bun planul?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Va invartiti ca pisica dupa ghem,crede-ma!
Bineinteles ca fata te place si ar fi cazul sa respecti pantalonii pe care-i porti si sa-i marturisesti sincer ca o placi.
Tu ai vrea ca fata sa-ti pice singura in brate sau sa strige in gura mare ca te place, abia atunci ai fi satisfacut si nu e bine.
Sansele in viata nu sunt multe si daca nu stii sa alegi momentul oportun, le pierzi, se gaseste un altul mai iute de picior, cu o gandire mai sprintara si-ti sufla pontul de sub nas.
Trezeste-te.
In viata sa stii doua lucruri:
1.Nu poti castiga intotdeauna.
2.Niciodata nu vei putea fi pe placul tuturor!
Asa ca,lasa colegii sa faca ce vor,sa nu-ti pese, sa-ti pese doar de tine si de ceea ce simti, pentru ca tie iti place de fata asta, nu lor!
Nu mai gandi ca un invins, gandeste ca un invingator si vei castiga!
Bafta!

| unknøwn a răspuns:

Nu înţeleg cum poţi să ai un interes pentru o fată şi să te prefaci că nu. Nu realizezi că n-ai nimic de câştigat din asta, ba chiar te afunzi mai mult în problemă?
Nu-i bun planul.
Un plan bun ar fi să-ţi bagi botul la ea în gură, să-i lingi cu limba cerul gurii exact ca fundul unui borcan de nutella.

| hopelove a răspuns:

Da,te place mai mult ca sigur.Nu mai astepta si spune-i ...si daca iti e rusine nu o face la scoala ci undeva unde veti fi numai voi doi.Succes!

| XTINCKT a răspuns:

Frate cati ani ai? pe bune e logic ca te place... ce anume astepti?